BilimGenelHaberUzay

Dünya Bu Görüntüyü Konuşuyor!

Google News Abone Ol

Kızıl Gezegen Mars‘ta daha önce bir kilise kalıntısı, bir uzaylı asker ve çeşitli yapılar gördüğünü iddia eden uzay meraklıları şimdi de ağaç iddiası ortaya attı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Mars‘a gönderilen Curiosity uzay aracının çektiği fotoğraflardan yola çıkan kullanıcı, Mars’ta tropikal ağaçların bulunduğu iddiasını ortaya attı.

Mars’tan İlginç Görüntüler

NASA tarafından çekilen fotoğraflarda Mars yüzeyinde, dik duran bir cisim göze çarpıyor. Sözü edilen bu cisim bilgisayarda netleştirildiğinde ortaya atılan iddiaya göre bir ağaç olduğu görülüyor. Kimi uzay meraklıları ve haberi öğrenen diğer kesim, bu görüntülere sıradan bir kayaymış gibi gayet normal bir şekilde karşılık veriyor, kimi kesim ise inanılmaz derecede şaşırıyor. Ayrıca, Mars Hakkında Bilgi edinmek için “Mars’ın Özellikleri” makalemizi okuyabilirsiniz. Gerçek gizemini korurken ve hazırda görüntüler de elimizdeyken, sizin yorumlarınız nedir?

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı