BilimGenelHaberUzay

Dünya Bu Görüntüyü Konuşuyor!

Kızıl Gezegen Mars‘ta daha önce bir kilise kalıntısı, bir uzaylı asker ve çeşitli yapılar gördüğünü iddia eden uzay meraklıları şimdi de ağaç iddiası ortaya attı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Mars‘a gönderilen Curiosity uzay aracının çektiği fotoğraflardan yola çıkan kullanıcı, Mars’ta tropikal ağaçların bulunduğu iddiasını ortaya attı.

Mars’tan İlginç Görüntüler

NASA tarafından çekilen fotoğraflarda Mars yüzeyinde, dik duran bir cisim göze çarpıyor. Sözü edilen bu cisim bilgisayarda netleştirildiğinde ortaya atılan iddiaya göre bir ağaç olduğu görülüyor. Kimi uzay meraklıları ve haberi öğrenen diğer kesim, bu görüntülere sıradan bir kayaymış gibi gayet normal bir şekilde karşılık veriyor, kimi kesim ise inanılmaz derecede şaşırıyor. Ayrıca, Mars Hakkında Bilgi edinmek için “Mars’ın Özellikleri” makalemizi okuyabilirsiniz. Gerçek gizemini korurken ve hazırda görüntüler de elimizdeyken, sizin yorumlarınız nedir?


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı