Genel

ERP Danışmanlığı Nedir?

Google News Abone Ol

ERP, diğer bir deyişle kurumsal kaynak planlama, kurum işleyişine entegre edilerek finansal yönetim, insan kaynakları, tedarik zinciri yönetimi ve üretim gibi departmanları temel muhasebe işlevinizle destekleyerek eksiksiz yönetilmesini sağlıyor.

ERP çözümleri şirket içi veri akışı ve iş süreçlerini kapsayarak kurumlarda merkezi bir görev yükleniyor ve bu süreçlere dahil olan tüm departmanlara anında erişim olanağı sunuyor. Böylelikle üretim, lojistik ve finansal yönetimin tüm yönlerini izlemenize olanak tanıyarak iş sürecinizin tamamına hakim olmanızı sağlıyor. ERP çözümleri, şirket içinde yürüyen birden fazla işlevin yerine getirilmesi için gereken özelleştirmelerin de yapılabilmesine olanak sağlayarak şirketleri destekliyor.

ERP çözümleri, kurum genelinde kullanılan bilgilerin genel tanımlara ve kullanıcı deneyimlerine dayalı hale getirilmesine yardımcı oluyor. Finans, insan kaynakları, mühendislik, pazarlama ve operasyon departmanlarındaki iş süreçleri birbirine bağlanıyor. Bu sayede şirket içi sistemler ve bunları kullanan çalışanlar arasında bağlantı sağlanıyor. Böylelikle kurum çalışanları, süreç ve teknolojileri entegre ederek çok daha verimli iş süreçleri oluşturuyor.

ERP çözümleri, işletmelerin finansal yapısı, ürün veya hizmet geliştirmesi, zaman ve enerji tasarrufu, verim ve üretkenlik artışı gibi pek çok kazanımı işletmelere sağlıyor. ERP yazılımından, kurumların hedeflenen başarıları kısa zamanda elde etmesi ise yetkin, çözüm odaklı ve uzman bir ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) uzmanından danışmanlık alarak mümkün oluyor.

ERP Danışmanlığı Neler Sunuyor?

 • ERP çözümleri doğru bir şekilde uygulanıyor ve konuya yönelik eğitim verilerek danışanlara yardımcı oluyor
 • Söz konusu işletme için finansal tabloya, iş akışına ve sürece dair veri toplanıyor
 • İşletmenin iş prosedürü analiz ediliyor ve ilgili otomasyon için ideal yazılımın kurgulanması sağlanıyor
 • Kılavuz niteliğinde dokümanlar hazırlanıyor
 • Müşteri ilişkileri değerlendiriliyor ve uygulama yapılandırma toplantıları düzenleniyor
 • İşletmelere özel metodoloji ve yaklaşımların daima güncel ve efektif kalmasını sağlamak adına yenilikçi ve yaratıcı çözümler geliştiriliyor
 • Mevcutta kullanılan ERP yazılımının iyileştirilmesi üzerine çalışılıyor
 • İşletme personeline gerekli eğitimler sağlanıyor
 • Müşterilere ait bilgilerin gizliliğine özen gösteriliyor
 • ERP yazılımının işlevi ve işleyişi konusunda ilgili kişilere rehberlik ediliyor
 • İşletmenin koşulları, dinamikleri ve özellikleri gözetilerek en ideal yazılım belirleniyor
 • Mevcut problemlerin çözümünü ve gelecekte karşılaşılabilinecek sorunların önlenmesini sağlamak adına yardımcı dökümanlar hazırlanıyor
 • İşletmenin yeniden yapılandırılması sürecinde toplantılara iştirak ederek danışmanlık sağlanıyor
 • Sistemin sorunsuz işlev gösterdiğini kontrol etmek amacıyla periyodik aralıklarla test çalışmaları yapılıyor
 • Müşteri memnuniyeti ve bilgi mahremiyeti merkeze alınarak ilerleniyor.

Experteam ERP Danışmanlığı Her Aşamada Tam Destek

Experteam ERP danışmanlığı, kurumların ihtiyaçlarını anlamayı, sorunlarını analiz etmeyi ve bu sorunlara yönelik en doğru çözümleri üretmeyi içeren bir hizmet sunuyor.

ERP danışmanlarımız var olan sistemdeki hataları tespit ederek, gerekli düzeltmeleri yapıyor ve nihayetinde performans sorunları gideriliyor. Experteam ERP danışmanlığı en güncel kullanıcı eğitimlerini de kapsıyor. ERP danışmanlarımız kullanıcıların sistemi etkin bir şekilde kullanabilmesi için eğitimler düzenleniyor.

Experteam ERP danışmanlığı, sistem güncellemeleri ve iyileştirmeleri konusunda da uzman desteği sağlıyor. Zaman içerisinde geliştirilen yeni versiyonlar veya modüller, danışmanlar aracılığıyla kurumlara iletiliyor, gerekli güncellemeler öneriliyor ve uygulama sürecinde tam destek sağlanıyor. Bunun yanında, mevcut sistemde iyileştirme potansiyeli oluşması durumunda, danışmanlar bu konuda rehberlik ederek iyileştirme projelerini en iyi şekilde yönetiyor.

Experteam ERP danışmanları, acil durumlarda hızlı yanıt ve çözümler sunarak kurumun iş akışının aksamasını engelliyor. Sistemde yaşanan kesintiler, veri kayıpları veya güvenlik ihlalleri gibi acil durumlarda, sorunun kaynağı tespit edilerek en hızlı şekilde çözüm üretiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir