CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Umbonia Spinosa Nedir?

Tür adı “Umbonia Spinosa” olan bu böcekler Güney Amerika’ya özgü Membracidae türlerinden biridir. Umbonia spinosalar, dorsal boynuzunun görünümü sayesinde, cinsinin diğer üyelerinden ayırt edilebilmektedir. 

Umbonia Spinosa Nerede Yaşar?

Dorsal boynuz pronotum düzdür ve bazen U. spinosa siyah vitta ile karakterize edilebilir , plakanın tabanı sarı, testis veya solgun yeşil, kırmızı veya sarı vitta her iki taraflıdır. Sırt boynuzu, görünüşte bir dikene benzer şekilde, tabandan zirve noktasına kademeli olarak hafifleşir. Dorsal boynuz pronotum humerusunun arasında veya hemen arkasında bulunur ve kısa bir metopidiuma sahiptirler. Umbonia spinosa , Kolombiya, Venezuela, Hollanda Guyanası, İngiliz Guyanası ve Ekvator dahil olmak üzere Güney Amerika bölgelerinde bulunabilir. 


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı