CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Umbonia Spinosa Nedir?

Google News Abone Ol

Tür adı “Umbonia Spinosa” olan bu böcekler Güney Amerika’ya özgü Membracidae türlerinden biridir. Umbonia spinosalar, dorsal boynuzunun görünümü sayesinde, cinsinin diğer üyelerinden ayırt edilebilmektedir. 

Umbonia Spinosa Nerede Yaşar?

Dorsal boynuz pronotum düzdür ve bazen U. spinosa siyah vitta ile karakterize edilebilir , plakanın tabanı sarı, testis veya solgun yeşil, kırmızı veya sarı vitta her iki taraflıdır. Sırt boynuzu, görünüşte bir dikene benzer şekilde, tabandan zirve noktasına kademeli olarak hafifleşir. Dorsal boynuz pronotum humerusunun arasında veya hemen arkasında bulunur ve kısa bir metopidiuma sahiptirler. Umbonia spinosa , Kolombiya, Venezuela, Hollanda Guyanası, İngiliz Guyanası ve Ekvator dahil olmak üzere Güney Amerika bölgelerinde bulunabilir. 

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir