GenelMakalelerUzay

Uzaylılar, Roswell Olayı ve 51. Bölge

Google News Abone Ol

Uzaylılar Var Mı?

Bütün insanlığın merak ettiği bu sorunun cevabı, bir çok insana göre değişiyor. Kimisi yok diyor kendinden emin bir şekilde, kimiyse var diyor gözleriyle görmüşçesine… Neyse konumuza dönelim. Öncelikle şunu söylemek isterim; uzaylıların var olup olmadığına dair günümüzde herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. Bu durumla ilgili Carl Sagan‘ın bir sözü vardır ve der ki; “Evrende hayat yoktur demek, Okyanustan bir bardak su alıp o bardağın içine bakarak balinaların olmadığını söylemek gibidir.

Uzaylılar Ve Ufolar Hakkındaki Söylentiler

Şimdiye kadar insanların eline geçmiş bilinen hiç bir kutsal kitapta, “Evrende dünya dışında başka bir gezegende hayat yoktur.” diye bir cümle bulunmamaktadır. Bu bir gerçek. Zaten bir çok insan uzaylıların olabileceği gerçeğini kabul etmiştir diyebiliriz. Bir çok insan uzaylılarla birlikte yakın temas kurduğunu söylese bile uzaylıların bizimle irtibata geçtiğine dair herhangi bir somut kanıt yoktur.

uzaylılar var mı

Ufolar, yani dünyayı ziyaret ettiği söylenen uçan daireler, ya da başka şekillere sahip içerisinde uzaylı diye tanımladığımız varlıkları taşıyan araçlar dünyayı gerçekten ziyaret ediyor mu? Ufolar ilk ne zaman ortaya çıktı? Bir çok söylentinin yanı sıra bir gerçek var ki, ufolar ve uzaylılar ile ilgili söylentiler bir çok kişinin söylediğinin aksine 17. 18. yüz yıllara kadar dayanmaktadır. Peki nasıl başladı ufolar ve uzaylılar ile ilgili bu söylentiler?

Roswell Olayı Nedir?

Ufo diye tabir ettiğimiz cisimlerin atası, 1947 yılında gerçekleşen Roswell olayıdır. Bir çoğunuz bilir. Yine de ben bilmeyenler olabileceği için anlatayım. Şöyle ki, söylentilere göre 1947 yılında New Mexico eyaletinde Roswell adındaki bir kasabaya ufo düşüyor. Yerel gazetelerde ve radyolarda Roswell‘e ufo düştüğü haberleri yapılıyor. Olay yerini incelemeye gelen devlet çalışanları, Roswell’deki enkazı ve bütün parçalarını toparlayıp götürüyor. Ardından bir kaç saat sonra, enkazın bir hava durumu balonuna ait olduğu söyleniyor. Peki tamam da, şöyle bir durum var. Yerel gazetelerde ve radyolarda bu konudan bahseden haberciler, hayatlarında daha önce hiç mi hava durumu tahmin balonu görmediler? Yani demek istediğim şu bir hava durumu tahmin balonu varsa ortada bunu anlarsın, ne kadar enkaz olursa olsun. Neyse, işte bu şekilde ufolar ve uzaylılar hakkında söylentiler yayılıyor. Hatta o kadar çok söylenti çıkıyor ki, insanlar artık sık sık ben ufo gördüm ben uzaylı gördüm demeye başlıyor.

roswell olayı

O dönemlerde Amerika ve Rusya soğuk savaş döneminde olduğundan dolayı, hem Amerika hem de Rusya bu iddiaları biraz da abartıyorlar. Özellikle soğuk savaş sonrası açılan KGB Arşivlerinde bununla ilgili dökümanlar bulunmaktadır. Hatta şöyle bir durum da var, Rusya o dönemler Amerika ve Avrupayı yakından takip etmek için yollamış olduğu uçaklar veya balonlar var. Aynı zamanda bunların yollanış nedenlerinden bazıları da, insanlar bunları ufo sansın içlerinde uzaylı var diye düşünsün vesaire nedenler ile biraz ilginç tasarlıyorlar. Aynı zamanda Amerika’da Rusya’ya karşı bu şekilde taktikler ile kullanıyor. Doğal olarakta günümüze kadar bir çok insan bunları ufo zannetti, içlerinde uzaylı olduğunu düşündü ve uzaylılar ile ilgili ufolar ile ilgili haberler, yayınlar yapıldı. Uzaylılar ve ufolar ile ilgili söylentiler daha da arttı. Oysa bunlar aldatmadan bir yalandan ibaretti. Ancak insanlar ufolar ve uzaylılar ile ilgili o kadar çok konuşmaya başladı ki bir zaman sonra bu durum Hollywood’ın ve bi çok kitap yazarının ilgisini çekiyor ve insanlar uzaylılar ve ufolar ile ilgili eserler yapmaya başlıyor. Ufoları ve uzaylıları konu alan filmler çıkıyor. Bu filmler de doğal olarak insanların düşüncelerini etkiliyor. Bir çok insan yalan yanlış haberler yapıyor. Uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia edenler bir tarafa, uzaylılar ile ilişkiye girenler, uzaylı sevgilisi olanlar, uzaylı ile evlenenler hatta uzaylıdan çocuğu olanlar vesaire haberler ve iddialar ortaya atılıyor.

Ufolar Ve Uzaylılar İle İlgili Kanıtlar

Roswell olayından ve getirilerinden bahsettik. Bu durumla birlikte paralel olarak da uzaylıları konu alan eserler de arttı. Hatta uzaylı konulu eserler başta uzaylı filmleri olmak üzere çok sattı hatta satış rekorları kırdı diyebiliriz. Bu durum bu şekilde devam etti. Bir zaman sonra bilgisayarında yavaş yavaş hemen her eve girmesi ile, yapılan oyunlar da uzaylıları ve ufoları konu almaya başladı. İnsanlar bu kadar uzaylı ve ufoya maruz kalınca kafaları karıştı. Bilimsel olarak açıklanabilecek şeyleri hemen uzaylılara bağladılar. Yok işte Bermuda şeytan üçgeni uzaylılar tarafından yapıldı. 51. bölge ufoların ve doğal olarak uzaylıların gelebilmesi için kurulmuş bir üs ve bu üsse sık sık ufolar, uzaylılar geliyormuş gibi yalan yanlış söylentiler yayıldı. Hatta piramitleri uzaylıların yaptığını söyleyenler oldu. Neymiş o zamanlar o kadar teknoloji yokmuş, insan gücü ile de yapılması mümkün değilmiş. Çok ileri bir mühendislik ürünüymüş de o zamanlar yapılamazmış. Bir kere matematiğin binlerce yıldır var olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda bilim insanlarımız piramitlerin insan yapımı olduğunu yüzlerce kez söylediler.

uzaylı kanıtları

Biraz araştırırsanız bir çok bilgiye evinizin kitaplığından kitap alıp okurcasına, ulaşabilirsiniz. Şöyle ki, insanlar o zamanlar işte firavununa hizmet ederek cennetten yer alıyormuş, kimisi ceza ile kimisi para karşılığı çalıştırılıyormuş, kimileri vergi ödemek yerine piramitlerin inşaatında çalışıyormuş gibi… Ayrıca o zamanlarda da az çok mühendislik bilgileri vardı. Örneğin, ağırlığın yukarı çıktıkça azalması gerektiğini bildikleri için, bu yapıları piramit şeklinde yapmayı tercih etmişlerdir. Bu sebepten, Mısır’da bulunan piramitler ile Güney Amerika’da bulunan piramitler birbirlerine benzer özellik gösterirler. Sonuçta bilgi evrenseldir ve siz Mısır’da da olsanız Amerika’da da olsanız aynı bilgiyi kullanırsınız. Çünkü doğru olan şey her yerde doğrudur. Bilim evrenseldir.

Ufolar Ve Uzaylılar İnsanlarla İrtibata Geçti Mi?

İnsanların kafası bu kadar karıştığı için, nereye bakarlarsa uzaylılar ve ufolar hakkında bir delil arar hale gelmişler. Hiyeroglifleri yorumlarken ufoları uzaylıları aramak için bakmışlar ve ufoların, uzaylıların olduğunu görmüşler. Yani demek istediğim şey, ufoların hiyerogliflerde bulunma durumu, insanların hiyeroglifleri o şekilde yorumlamalarına dayanmaktadır. Çünkü bir çok insan artık bu durumundan eminmiş gibi bir kanıt aramaktadır.

Ben uzaylılar yoktur demiyorum. Hatta uzaylıların olduğunu düşünüyorum; ama bu durumla ilgili yalan yanlış bir şekilde uzaylılar işte insanları kaçırıyor, ufolarına götürüyorlar, uzaylılar insanlar ile birlikte DNA’larını birleştirip daha gelişmiş bir ırk yapmak istiyorlar vesaire şeyler biraz abartıya kaçıyor. Her durumu uzaylılara bağlamak doğru bir şey değil. İnsan objektif bakabilmeli, buz dağının görünmeyen tarafını da görmeli diye düşünüyorum. Evrende milyar çarpı milyar gezegen olduğunu biliyoruz, hatta belki de daha fazladır. Neyse, bu gezegenler içinde sadece dünyada yaşama elverişli şartların olması çok da mantıklı bir şey değil. Uzaylı dediğimiz ufoya binen canlılar varsa neden dünyamıza gelmiyorlar?

uzaylılar gerçek mi

Bir çok sebebi olabilir. Geldikleri hakkında somut bir kanıt olmamakla birlikte, belki geliyorlar fakat biz görmüyoruz. Bilim insanları kanıt olmadan inanmazlar. Bu sebeple şimdiye kadar uzaylıların ve ufoların olduğu hakkında kesin bir bilgi yoktur. Uzaylılar ve ufolar belki de bizim varlığımızı biliyorlardır fakat, bizi çok ilkel canlılar olarak gördükleri için bizimle irtibata geçmiyor olabilirler. Tıpkı bizim karınca yuvasını araştırıp araştırmamız gibi, uzaylılar da bizi ilkel gördükleri için bizimle ilgilenmeyi gerek görmemişler de olabilir.

Uzaylılar Bizi Biliyor Mu?

Belki uzaylılar da bizim varlığımızı bilmiyorlar. Bu da bir ihtimal tabii. Doğrusunu söylemek gerekirse, bizim radyo dalgalarını kullanmaya başlayalı 90 yıl kadar oldu. Bu süre demek, bizim yolladığımız dalgaların 90 ışık yılı uzağa ulaşması gibi bir şey. Yani bizim yolladığımız sinyaller, kendi güneşimize bile yeni yeni gitmiş. Yani yolladığımız radyo dalgaları kendi galaksimizden bile çıkmamış. Bu sebepten bizim varlığımızdan haberleri olmayabilir veya bize ulaşamamış olabilirler.

Uzaylılar var, bizimle irtibata geçmiş ve devlet başkanlarımız bu gerçeği bizden saklıyor teorisi de bir çok kişi tarafından ortaya atıldı. Belki de doğrudur. Fakat kesin bir kanıt olmadığı için, bu söylenti sadece bir teori olarak kalıyor.

uzaylılar bizi biliyor mu

Amerika’da Bulunan 51. Bölge Nedir? Nasıldır?

51. Bölge, 1947 Roswell olayı ile ilgili olabilir. Roswell olayından daha önce bahsetmiştik. Bir çok söylentiye göre, 51. Bölge Roswell olayının ardından Roswell’e düşen enkazın daha iyi araştırılması için kurulmuş bir üstür. Tam olarak ne iş yapıldığını 51. Bölgeyi kuranlar ve bazı çalışanlar hariç kimse bilmiyor. Fakat 51. Bölgede ne yapıldığı ile ilgili bir çok söylenti var. Uzaylıların araştırıldığını söyleyen oldu. Roswell’e düştüğü söylenen ufoyu incelemek için kurulduğunu söyleyen oldu. Amerika’nın uçaklarını test etmek için kullandığı bir üs olduğunu söyleyen oldu. Amerika’nın uzaylı teknolojisi geliştirdiğini söyleyen oldu. 51. Bölgede uzaylılara otopsi yapıldığını söyleyenler oldu…

51. Bölge Las Vegas’ın 153 kilometre kuzeyinde bulunan Groom Gölü yakınlarındadır. 76 metrekarelik bir alandır. Tepeden çekilen fotoğraflara göre, bir kaç uçak hangarı gibi sıradan şeyler vardır. Oysa bu sıradan şeyleri korumak için haddinden fazla güvenlik önlemi alınmıştır. Bu sebeple asıl üssün yer altında olduğu söylenmiştir. Hatta bu durumdan artık emin gibiyiz. Çünkü güvenlik önlemleri en üs seviyede. 51. Bölgede en küçük titreşimleri bile algılayabilecek sensörler, termal kameralar bulunmaktadır. Aynı zamanda 51. Bölgeye en fazla 50 kilometre yaklaşabilirsiniz. 50 kilometreden fazla yaklaşırsanız vurma hatta öldürme yetkimiz vardır uyarısı bulunmaktadır. Bir çok iddia var. Bu iddialar şu şekilde;

  1. Amerika yeni ürettiği silahları ve bombaları burada üretiyor ve test ediyor.
  2. Amerika uçaklarını burada yapıyor ve test ediyor.
  3. Amerika Roswell olayının kalıntılarını buraya taşıdı ve burada inceliyor.
  4. Amerika uzaylıları ve ufoları biliyor. Uzaylılar ile çalışıyor. Ufolar buraya iniyor.
  5. Amerika uzaylıları ve ufoları burada araştırıyor burada inceliyor.

Geçtiğimiz yıllarda 51. bölge çalışanı olduğunu iddia eden, 51. bölgede uzaylılar hakkında deney yapıldığını ve devlet başkanlarının uzaylıları bildiğini ancak insanlardan gizlediğini söyleyen bir röportaj yayınlandı. İşte o video;

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir