Ekibimiz

 • Aynur Atan

  Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Moleküller Biyoloji Genetik
 • Ayşe Bilgili

  Celal Bayar Üniversitesinde Biyomühendislik öğrencisiyim. Okumayı ve araştırmayı seviyorum. Öğrendiklerimden bir parça başkalarını da bilgilendirebilmek harika olacak diye düşünüyorum. İnanıyorum ki bilgi de mutluluk gibi paylaştıkça çoğalır.
 • Betül Bal

  Merhaba! Ben Betül BAL.1999 Balıkesir doğumluyum. Beslenme ve Diyetetik 4. sınıf öğrencisiyim. Bu platformda araştırdıklarımı, öğrendiklerimi sizinle paylaştıkça mutlu olacağım. ''Düşünen insanın en güzel mutluluğu, araştırılabilir olanı araştırmış olmak ve araştırılamayana rahatça saygı duymaktır.''
 • Elif Serenay Kurt

  Merhaba. Banü Beslenme ve diyetetik öğrencisiyim. Bursa'da yaşıyorum. Gıda Güvenliği uzmanıyım. Gıda Güvenliği, sporcu beslenmesi ve toplu beslenme sistemleri ile özel olarak ilgileniyorum. Araştırma yapmayı ve yazmayı seviyorum.
 • Hatice Şevval Yeşilyurt

  Ankara'da Beslenme ve diyetetik 3.sınıf öğrencisiyim. Spora da özel bir ilgi alanım var. Bu süreçte anne çocuk beslenmesi, hastalıklar, temel besin ögeleri ve sağlıklı yaşama dair birçok konuda sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
 • Kübranur Çelik

  👩‍🎓Bandırma 17 eylül üniveristesi beslenme ve diyetetik bölümü öğrencisiyim 🏙Afyonkarahisar 🍋Fitoterapi 🥦Vegan ve vejeteryan beslenme 🍎🤾‍♀️Spor,sağlık,gıda,
 • Kübra Eren

  Merhaba. Ben Kübra EREN. 1997 İstanbul doğumluyum. İzmir'de yaşıyorum. Tıbbi Biyoloji ve Genetik yüksek lisans öğrencisiyim. Yeni bir şeyler öğrenmeyi sevdiğim kadar öğretmeyi de severim. Elimden geldiğince sizleri bölümüm ile ilgili bilgilendirmek istiyorum. Bölümüm dışında ilgi alanlarım kitaplar ve müziktir. Doğayı ve doğa fotoğrafları çekmeyi severim.
 • Mervenur Yetim

  Merhaba; ben Mervenur Yetim 1997 Şanlıurfa doğumluyum. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunuyum. Sürekli çalışan, kendini geliştiren ve daha çok şey öğrenmek için çabalayan, öğrenmeye açık ve çalışmayı çok seven biri olarak öğrendiklerimi herkesle paylaşmayı amaçlıyorum. [email protected] mail adresinden ulasabilir, merak etiginiz şeyleri sorabilirsiniz.
 • Merve Poyrazoğlu

  Samsun Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Atmosfer bilimlerinin daha iyi anlaşılabilmesi için buradayım. İklim krizini ve yol açtığı atmosferik olayları göz önüne sermek önemsediğim amaçlarım arasında.
 • Kübra Mutlu

  SAKARYA, 05.03.1997 doğumluyum , Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Fen Bilimleri Öğretmenliği okudum, öğretmenim bilim,stem,eğitim,teknoloji konularına meraklıyım. Tanıdıkça seversin...
 • Ayşe Nur Ülker

  Atatürk Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğrencisiyim.
 • Ömer Sakçak

  Gümüşhane Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik mezunuyum. Bilimsel anlamda araştırma yapmayı seven ve değişim gösteren her türlü konuya ilgi duyan biriyimdir. Bir şeyi anlatacak kadar biliyorsan öğrenmişsindir. Bu sebeble bildiklerimi Bilim Ve Tekno aracılığıyla sizlere anlatmak ve sizlerle beraber öğrenmek için yazıyorum.
 • Melike Sedef Güneş

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik son sınıf öğrencisiyim. Eskişehirliyim, Kayseri'de yaşıyorum. Bölümümle ilgili güncel kitapları, romanları ve şiir kitaplarını okumayı, seyahat etmeyi severim. Bu sitede ise elimden geldiğince beslenme konusundaki doğru bilgileri paylaşmaya çalışacağım.
 • Şeniz Demir

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Genom ve Kök Hücre Merkezi' nde yaptığım staj sayesinde laboratuvar ortamında gerçekleştirilen bazı deneyleri izleme şansı elde ederek teorik bilgimi geliştirme şansım oldu. Öğrenim hayatım boyunca bölümümle alakalı seminerlere ve kongrelere katılıp bu seminer ve kongrelerden katılım sertifikaları aldım. Ayrıca yabancı dil eğitimi de aldım. Bölümümle alakalı ilgi alanlarım Genomiks-Proteomiks, Biyoinformatik, İmmunoloji, Kanser ve Nörobilimdir. İleri dönemlerde bu alanlarda çalışmak çok istiyorum. En büyük gayem bilim ile güzel işler başarıp birilerinin kalbine dokunabilmek ve birilerini iyi edebilmek.Yazılarımı okuyacak olan arkadaşlar; eğer siz de iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız, yapmak istediğiniz şeyi başlayarak en zoru başarın. Başladıktan sonra her şey su gibi ilerleyecektir. Umuyorum ki yazılarımdan keyif alırsınız.
 • SerdarCR

  Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu. Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim. Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.
 • Şeyda Nur Akdağ

  Adnan Menderes Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümü son sınıf öğrencisiyim. Kahramanmaraş'ta yaşıyorum. Basketbol oynamayı seviyorum, bunun da etkisiyle sporcu beslenmesine de ilgi duyuyorum. Hastalıklarda beslenme, anne ve çocuk beslenmesi üzerine eğitim aldım ve almaktayım.
 • Şeyma Ateş

  Biruni Üniversitesi 3. sınıf Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencisiyim. Mühendislik fakültesinde okuduğumdan ötürü mühendislik derslerini de almaktayım. Bölümümü %100 İngilizce okuyorum. Ayrıca İstanbul Üniversitesi'nde AUZEF Laborant Veteriner Sağlık bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Arkeogenetik, genetik, antropoloji ve tıbbi genetik alanları hakkında araştırmalar yapıyorum. Bu yaptığım araştırmaları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.
 • Şeyma Nur Çelik

  Nevşehir Hacı Bektaşî Veli Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunuyum. Eğitim hayatım boyunca merakımı ve bu bölüme ilgimi hiçbir zaman kaybetmedim. Her zaman daha çok bilgi ve tecrübe edinmek için çaba sarf ediyorum. Sahip olduğum bilgiyi paylaşmak beni daha çok mutlu ediyor. Bu sitede de okuyuculardan birine bile yardımcı olursam amaçlarımdan birine ulaşmış olurum. Keyifle okumanızı diliyorum.
 • Şeyma Türk

  Merhaba, ben Şeyma. 1996 Sakarya doğumluyum. Laboratuvar teknikeriyim aynı zamanda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde moleküler biyoloji ve genetik lisans öğrencisiyim. Araştırma yapmayı, bilimsel ve sağlık alanında makaleler okumayı seviyorum. Elimden geldiğince insanlara faydalı bilgiler sunmayı amaçlamak istiyorum.
 • Hilal Selçuk

  Merhaba :) Ben Hilal. Sayısal 2021 öğrencisiyim. Çeşitli spor dallarında okulumu ve kulübümü temsil ettim. Kendimi bildim bileli iletişimi yazarak sağlıyorum. Katıldığım çeşitli sempozyumlar ve bilim koridorları eşliğinde araştırmalarım öncülüğünde sizlere ilgileriniz doğrultusunda bir kapı aralayacağım. Modern dünyanın değişimi üstüne yakın takipçiyim. Hesabımda sanat, bilim ve edebiyatı birbirinden ayırmadan arasındaki ince çizgi üzerinde sizlere bir mum alevi olacağım. Çünkü bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.
 • Zeynep Taş

  Gebze Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisiyim. Güncel bilimsel makalelere Türkçe dilinde ulaşmanın biraz zor olduğu bilincindeyim. Bu nedenle, kendi araştırmalarımda kaynak olarak kullandığım İngilizce dilinde yayınlanan ve bilimle ilgilenen kişilerin tam olarak anlayamadığı makalelerden edindiğim bilgileri anlaşılır bir şekilde sizlere sunmayı hedefliyorum.