Ekibimiz

 • Aynur Atan

  Nevşehir Hacı Bektaşi Veli ÜniversitesiMoleküller Biyoloji Genetik
 • Aslı Yılmaz

  Bezmialem Vakıf Üniversitesi son sınıf Beslenme ve Diyetetik öğrencisiyim. İstanbulda yaşıyorum. Faydalı olacağını düşündüğüm ve gündemdeki konulardan bahsetmek istiyorum. Yazılarımla ilgili görüşlerinizi, eklemek istediklerinizi, yazmamı istediğiniz konuları lütfen bana bildirin. Besinler ilacınız, ilacınız besininiz olsun!
 • Birsen Gültekin

  Merhaba ben Birsen Gültekin.Bezmialem Vakıf Üniversitesi 4.sınıf beslenme ve diyetetik öğrencisiyim.Sağlık ve beslenme ile ilgili her konuya çok ilgiliyim.Bu konudaki araştırma ve bilgilerimi anlatmak ve paylaşmaktan hoşlanırım.
 • İhsan Can Onat

  Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim. 1997 Konya doğumluyum. Hayvanlarla ilgilenmeyi ve onlarla zaman geçirmeyi seviyorum. Kitap okumayı ve araştırma yapmayı da sürekli yapmaya çalışıyorum.
 • Öznur Bilir

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunuyum. Aydın'da yaşıyorum ve yaptığım aktivitelerden dolayı sürekli İzmir'de bulunuyorum. Yetişkin hastalıkları ,nefroloji ve onkoloji alanlarına ilgim var. Beslenme ve diyetetik alanında araştırmalar yapmayı, aldığım eğitim ve katıldığım seminerler ve kongreler doğrultusunda öğrendiklerimi doğru ve etkin şekilde paylaşmayı seviyorum.
 • Merve Demirbilek

  Merhabalar Ben Diyetisyen Merve DEMİRBİLEK ; 6 haziran 1996 yılında Erzurum’da dünyaya geldim, aslen Kayseriliyim. İlköğretimimi Vali Saffet Arıkan Bedük İlköğretim Okulunda okudum. Ortaöğretimimi Bünyan Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladım. Üniversite eğitimimi Atatürk Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde 2018 yılında dereceyle mezun olarak tamamladım. 2019-2020 yılı eğitim-öğretim sürecinde Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi; Biyokimya bölümünde yüksek lisans eğitimine de başlayacağım. Daha önce toplu beslenme hizmeti veren bir yemek şirketinde yönetici diyetisyen olarak çalıştım ve psikolojik danışmanlık merkezinde beslenme ve diyet danışmanlık hizmeti verdim.Şuan da kendi kliniğimde kilo alma,kilo verme, kilo koruma programları, hastalıklarda beslenme tedavisi(diyabet,hipertansiyon, kalp-damar has.,Gut has., mide-bağırsak has.,PCOS, tiroid has.), gebelik ve emzirme dönemlerinde beslenme,bebeklik, çocukluk, ergenlik beslenmesi ve sporcu beslenmesi üzerine beslenme ve diyet danışmanlık hizmeti vermekteyim.
 • Hacer Akman

  1997 de Van'da doğdum. İlkokulu Van'da, liseyi İstanbul'da okudum. Beslenme ve Diyetetik bölümünü tercih ettim ve Selçuk Üniverstesinde başladım ardından  Kırklareli Üniverstesine yatay geçiş yaptım. 2019 yılında mezun oldum. Kendi alanımda çok fazla kitap ve makale okudum. Mesleğimi çok seviyorum. Şu an bir spor salonunda diyetisyen olarak çalışıyorum.
 • Ümmühan Kurt

  Merhaba , Aydın Adnan Mendere Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik mezunuyum.İzmir'in Dikili ilçesinde yaşıyorum.Bölümümle alakalı araştırmalar yapmayı,özellikle besinlerin vücudumuza olan etkilerini araştırmayı,yeni yeni bilgiler öğrenmeyi seviyorum.Faydalı olacağını düşündüğüm bilgilerden sizin de haberdar olmanızı isterim.
 • Azra Yazganoğlu

  Merhaba! Ben Azra Yazganoğlu. Liseyi 3.lükle tamamladıktan sonra istediğim bölüm ve üniversiteye girme hakkı kazandım. Şu an İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Geleceğin diyetisyeni olarak güncel konular hakkında araştırmalar yaparak araştırmalarımı paylaşmak adına bu platformda yer almaktayım.
 • Hicran Koçgürbüz

  Ben Hicran Koçgürbüz.Trakya Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik 4.sınıf öğrencisiyim.Sağlıklı beslenmenin yaşamın en önemli faktörü olduğunu düşündüğüm için deneyimlerimi ve öğrendiklerimi burda sizlerle paylaşmaktan keyif alıyorum.
 • Ecem Öztürk

  Merhabalar ben Ecem Öztürk.1998 yılında İstanbul’da doğdum. Çemberlitaş Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Ve şuan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik 4.Sınıf öğrencisiyim. Mesleğini, araştırmayı, okumayı çok seven biri olarak ve etrafta beslenmeye dair bu kadar çok bilgi kirliliği varken bilgilerimi sizinle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Umarım siz de yazılarımı okurken keyif alırsınız. Sağlık için buradayım :) Bilgiyle kalın..
 • Irmak Deniz

  Merhaba ben Irmak Deniz. 1996 Muğla doğumluyum. İlk-orta ve lise eğitimimi Muğla’da sürdürdüm. Erzurum Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programını 2018 de bitirdim. Şuan mesleğimi icra etmiyorum. Yüksek lisans üzerine çalışmaktayım. Staj eğitimim Tıbbi genetik ,tıbbi patoloji ve moleküler biyoloji üzerine yaptım. Makale okumayı ve araştırmayı çok seviyorum . Bölümümü siz değerli okurlara aşılamak için buradayım.
 • Kander Koç

  Merhabalar; İsmim Kander ,1997 yılında Tarsusta doğdum. Mersin/ Tarsusta yaşıyorum. 2011-2015 yılında Mustafa Kemal Anadolu lisesinden mezun oldum. 2015-2019 yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversiteni Bitki Koruma bölümünden Bölüm ve fakülte birincisi aynı zamanda Üniversite üçüncüsü olarak Ziraat mühendisi ünvanıyla mezun oldum. Aynı yıl Çukurova Üniversitesinde Bitki Koruma anabilim dalında tezli yüksek lisansa başladım. Hala yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Özellikle buğday hastalık ve zararlıları, Bitki bakteri hastalıkları ve entegre mücadele konularında çalışıyorum. Şuana kadar 11 tane özet basılan, 1 tane tam metin basılan ve 1 tane kitap bölümünde basılan makalelerim bulunuyor. Bunların yanında 1 tane makale teşvik ödülüm ve 12 tane katıldığım ulusal ve uluslararası sempozyum, kongre ve workshop bulunuyor. 1 tane tübitak projesinde gönüllü olarak çalıştım. Sizlere tarım ve bitki koruma sorunları hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.
 • Mervenur Yetim

  Merhaba; ben Mervenur Yetim 1997 Şanlıurfa doğumluyum. Şuan Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Sürekli çalışan, kendini geliştiren ve daha çok şey öğrenmek için çabalayan, öğrenmeye açık ve çalışmayı çok seven biri olarak öğrendiklerimi herkesle paylaşmayı amaçlıyorum.Mervenur_yetim@outlook.com mail adresinden ulasabilir, merak etiginiz şeyleri sorabilirsiniz.
 • Kamil Murat Yılmaz

  Yenilenebilir enerji kaynaklarına ilgiliyim ve son 2 yıldır da bu yönde kendimi geliştirmekle meşgulüm bunun yanında meteoroloji, doğal afet ve yönetimi, havacılık, elektrik-elektronik konularına ilgiliyim ve vakit buldukça araştırmalarını yapıp bunlarla ilgili veri ve bilgileri inceliyorum. Boş vakitlerimde ise bilimsel makaleler okur, kameramla fotoğraf ve video çekimi yapar, bilgisayar oyunları oynar, dizi ve film izler, tarihle alakalı araştırmalar yapar veya psikolojiye dayalı yazılar okurum.
 • Nilgül Bozkurt

  Kütahya da doğdum. Daha sonra babamın işi dolayısıyla Balıkesir Edremit'e taşındık. Ortaokul ve lise hayatım orada geçti. Daha sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi mekatronik mühendisliği bölümünü kazandım; öğrenim hayatımı da 3 yıldır burada sürdürüyorum. Bir şeyler okumaya, okuduklarımdan birer parça notlar yazmaya alışkınım. Bu platforma ise öğrendiklerimi ve yazdıklarımı paylaşmak, kendimi geliştirmek için katıldım.
 • Ayşe Nur Ülker

  Merhabalar ben Ayşe Nur Ülker.1999 İstanbul doğumluyum. İlk-orta ve lise eğitimimi İstanbul da tamamladım. Atatürk Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğrencisiyim. Bilime olan ilgi ve merakım ile elde ettiğim bilgileri sizlerle paylaşmak beni hoşnut edecektir.Birlikte güzel ve verimli vakitler geçirmek dileği ile.
 • Ozan Zeytünlü

  İstanbul doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve liseyi burada okudum. Üniversiteyi Manisa'da okuyup bitirdikten sonra İstanbul'a geri döndüm. Şuan yazılım mühendisliği yapıyorum.
 • Fadime Çağlar

  Hacettepe Üniversitesi'nde psikoloji 4. sınıf öğrencisiyim. Bilim, sanat, mitoloji, teknoloji, tarih, felsefe başta olmak üzere mantıklı mantıksız her şeyi merak edip, araştırmaktan, öğrendiklerimi de arkadaşlarımla tartışmaktan büyük zevk duyarım. Hiçbir ayrıma varmaksızın bütün hayvanları seven, atlara ise aşık, bir doğa tutkunuyum. Yamaç paraşütü, origami, resim (yağlı boya, akrilik, ebru, rölyef), binicilik, doğa yürüyüşü hobilerim arasındadır.
 • Sema Araz

  21 yaşındayım.Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi bölümü 4. sınıf öğrencisiyim.Kitap okumaktan,şiir yazmaktan ve araştırma yapmaktan çok hoşlanırım.
 • Senanur Bahadır

  Merhaba, ben Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi son sınıf öğrencisiyim. Ayrıca Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde yandal eğitimimi sürdürmekteyim.Mesleğim hakkında araştırma yapmak ve edindiğim bilgileri ergoterapinin daha geniş kitlelerce bilinmesini sağlamak için paylaşmayı seviyorum.
 • SerdarCR

  Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.
 • Seyhun Gür

  18.11.1999 Adana doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. Sınıf olan bir Diyetisyen adayıyım. Mesleğimle ilgili araştırmalar yapmak ve paylaşarak öğrenmekten zevk aldığım için bu platformdayım. Amacım; doğru bilinen yanlışları düzelterek sağlıklı bir toplum oluşturmaya katkı sağlamak.
 • Şeyma Ateş

  Biruni Üniversitesi 2. sınıf Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencisiyim. Mühendsilik fakültesinde okuduğumdan ötürü mühendislik derslerini de almaktayım. Bölümümü %100 İngilizce okuyorum. Ayrıca İstanbul Üniversitesi'nde AUZEF Laborant Veteriner Sağlık bölümü 1.sınıf öğrencisiyim. Arkeogenetik, genetik, antropoloji ve tıbbi genetik alanları hakkında araştırmalar yapıyorum. Bu yaptığım araştırmları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.
 • Simge Erzincanlı

  Merhaba! Beslenme ve Diyetetik 3. sınıf öğrencisiyim. İstanbul'da yaşıyorum. Boş vakitlerimi kitap okuyarak, dizi izleyerek ve alanımla ilgili araştırmalar yaparak değerlendiriyorum. Öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaktan keyif alıyorum.
 • Simge Tekeli

  İzmir doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve lise dönemlerimde ailemden uzaklaşmadım, ilk olarak üniversite hayatında ailemden ve arkadaşlarımdan ayrılıp yeni bir çevreye adapte olmaya başladım. Ve hayatım en güzel dönemi diyebilirim. Manisa' da Celal Bayar Üniversitesi'nde Mekatronik Mühendisliği okuyorum. İş hayatına henüz atılmamış olsam da iş hayatımı seveceğime inanıyorum.
 • Sümeyye Korkmaz

  Ben Sümeyye Korkmaz. Medipol Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik okuyorum. 3. Sınıfım. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde aşçılık okuyorum. 2. Sınıfım. Benim için yararlı olacağını düşündüğüm bölümümle ilgili seminerlere katılıyorum. Bunun yanında sporla ve sanatla ilgileniyorum. Girişimcilik, İşaret dili, Diksiyon ve Avrupa Birliği ve meb onaylı B2 seviye yabancı dil kursu sertifikasına sahibim. Amacım kendimi her açıdan geliştirmek , Beslenme ve Diyetetik bölümüne ve insanlara bir şeyler katabilmek. Bu anlamda elimden geleni yapacağıma inanıyorum. Ortak amaç için bir araya gelen insanlar birlikte daha kolay bir şekilde ilerleyebilirler. Bilim ışığında gelişime katkı sağlayabileceğimi düşünüyorum. Araştırmayı ve öğrenmeyi seviyorum. Bilim ve teknolojiyi daha iyi bir yerlere getirebilmek dileğiyle..
 • Umay Gür

  Merhaba, Beslenme ve Diyetetik 3.sınıf öğrencisiyim. Bölümümü seviyor, farklı alanlarda kendimi geliştirmek istiyorum. Sağlıklı tarifler geliştirmeye olan ilgimin yanında vakit buldukça merak ettiğim konularda araştırmalar yapıyorum.Yaptığım araştırmalarda elde ettiğim bilgileri derleyip burada sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor.
 • Hilal Selçuk

  Merhaba :) Ben Hilal. Sayısal 2021 öğrencisiyim. Çeşitli spor dallarında okulumu ve kulübümü temsil ettim. Kendimi bildim bileli iletişimi yazarak sağlıyorum. Katıldığım çeşitli sempozyumlar ve bilim koridorları eşliğinde araştırmalarım öncülüğünde sizlere ilgileriniz doğrultusunda bir kapı aralayacağım. Modern dünyanın değişimi üstüne yakın takipçiyim. Hesabımda sanat, bilim ve edebiyatı birbirinden ayırmadan arasındaki ince çizgi üzerinde sizlere bir mum alevi olacağım. Çünkü bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.
 • Yağmur Selçuk

  19 Kasım 2002 Yozgat doğumluyum, 11.Sınıfa geçtim ve kendimce öğrenip size katkı sağlamak amacıyla bu sayfaya kayıt olmuş bulunmaktayım. İstanbul’da yaşıyorum kendimce geliştirmeye çalıştığım hobilerim var gitar öğrenmek, resim cizmek, fotoğraf çekmek, yeni bir dil öğrenmek gibi :) Hedefim psikolog olup aynı zamanda yoga eğitmenide olmak
 • Zeynep Türkhan

  Biyoteknoloji bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Araştırma yapmayı,topluma faydası olan konuları öğrenmeyi ve uygulamayı seviyorum.
Kapalı