GenelMakalelerTeknoloji

Dünyanın En Büyük Fabrikası

Google News Abone Ol

Boeing

Airbus a380 dünyanın en büyük yolcu uçağı, ardından boeing 747 geliyor. Bu denli uçakların yapılabilmesi için geniş ve uzun yani büyük boyutlu fabrikalar gerekiyor. Bunlardan biri de boeing uçak fabrikasıdır.

Dünyanın en büyük fabrikasıBoyutu devasa olan bu fabrikada devasa olan boeing 747’ler üretiliyor. Üretilen uçaklar için de ek olarak pist ve park yeri bulunmaktadır resimde belli olduğu gibi. Bu fabrika o kadar büyüktür ki tüm Disney Land’i içini alabilecek kapasitede ek olarak otopark alanına sahip olacağınız kadar büyük bir fabrikadır. Kapıları devasa boyuttadır ve kapılarının üzerinde resimler bulunmaktadır. Bbu resimler dünyadaki en büyük kapı resimleridir. Guinness rekoru bulunmaktadır. Fabrikanın büyüklüğü şöylede anlatılabilir. Kendine ait bir itfaiye departmanı Amerika’nın en yoğun 7 tane kahve dükkanı bulunmaktadır. Artık fabrika değil küçük bir şehir durumuna gelmiştir. Bu fabrikada çalışan insanların fabrikayı çözmeleri aylar sürüyormuş. Ne kadar devasa olduğunu siz düşünün.

Daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz bu videoyu izlemenizi öneririm.

Aydın Bozkurt

Eskişehirde doğdum. Babamın mesleği sayesinde birçok yeri gezdim. Şuan Kocaeli Ünivrsitesin'de Uçak-Gövde-Motor Mühendisliği okuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir