GenelHaberTeknoloji

PlayStation Fena Şekilde Trolledi!

Google News Abone Ol

Popüler oyun konsolu firması Nintendo, 4 martta Switch modelini piyasaya sürmüştü. Ancak Switch modelini piyasaya sürüp tebrik mesajları alan Nintendo, çok geçmeden PlayStation tarafından tabiri caizse fena şekilde trollendi. Bununla beraber PlayStationSwitch modelinin piyasaya çıktığı gün indirim yaptığı mesajını basına bildirdi.

PlayStation Şaka İle Karşılık Verdi

PlayStation’ın İtalya’daki yerel kolu, satışa sunulan Nintendo Switch’e mizahi bir yaklaşımla ilginç bir şekilde trolledi. Hazırladıkları görselleri Twitter üzerinden paylaşan PlayStation, takipçilerine şaka ile karışık mesajı vermiş oldu.

İşte O Tweet

PlayStation trollediYayınlamış oldukları Tweet’te, Nintendo Switch modelinin görseli gibi hazırlanmış kırmızı arka fon üzerine, “Yarın, oyun dünyası için özel bir gün.” yazarken yanındaki beyaz arka fon üzerine yazılmış görselde ise, “PS4 size özel sadece 199,99€” ifadesi yer alıyordu. Asıl ilginç olan şey ise Tweet açıklamasında yer alan yazıda, “Yarın bile doğru tercihi yapın. PlayStation 4 sizi nasıl şaşırtacağını her zaman bilir.” ifadesinin yer alması oldu. Yani Nintendo yeni cihazını satışa çıkardığı gün en azılı rakibi olan PlayStation’nın meydan okuması ile karşılaşmış oldu.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

3 Yorum

  1. Çok iyi bir haber. Bu arada sürekli bu siteyi takip ediyorum ve oldukça beğeniyorum. Özellikle son zamanlarda çok yararlı bilgiler edindim. Bu tür bilgilerin insanları etkilediğini düşünüyorum. Bu haberi daha önce başka yerlerde de aradım ancak burada bulabildim. Tekrardan teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir