GenelHaberTeknoloji

Mercedes-Benz, Elektrikli Aracını Tanıttı

Son yıllarda petrolün tükenmesi gündemdeyken, yenilenebilir enerji kaynaklarına yoğunlaşıldı. Firmalar son teknoloji ürünü olan elektrikli araçlar üretmeye start verdi. Tartışmasız günümüzde elektrikli araçların üretim zirvesinde Tesla Motors varken, Mercedens-Benz de Tesla’ya rakip Mercedes Concept EQA için üretimi hızlandırdı.

Son çıkan haberler, Mercedes’in elektrikli araç üretimi üzerinde çalıştığı yönündeydi. Şimdi ise bu haberlerin asılsız olmadığını ve Mercedes-Benz kalitesini ve Benz çizgilerini taşıyan aracı görüyoruz. Elektrikli çalışması için üretilen bu araç, firmalar arasında rekabeti kızıştıracağa benziyor. Bu rekabet de doğayı olumlu etkileyecek tabii. Ne de olsa elektrikli araçların yaygınlaşması ile karbon salınımı da azalacak.

Dünya devi otomobil üreticisi firmalardan biri olan Mercedes-Benz, istediğinde Tesla Motors’a rakip olabileceğini gösterdi. Firma, 2022 yılına kadar tüm modellerinin elektriğe geçeceğini ifade etti. Bununla beraber gelecekte elektirkli araçların nasıl görüneceği ile ilgili bir konsept otomobili ile tanıttı.

Mercedes Concept EQA” olarak adlandırılan bu yeni araç, 12 Eylül’de başlayan Uluslararası IAA Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarıldı. Firma bu aracı üretip üretmeyeceğine dair kesin bilgi vermemesiyle birlikte, yeni çıkacak araçların bu konsepte benzeyeceğini açıkladı. Bununla beraber, Mercedes-Benz’in başkanı Dieter Zetsche yaptığı açıklamada, “Mercedes-Benz konsept EQA aracı, elektrikli araç alanında ciddi olduğumuzu kanıtlıyor.” diye konuştu.

Son yılların en gözde elektrikli araç üreticisi Tesla’ya rakip olacağını ve güvenli ve hızlı araçlar üretirken bu araçların elektrikli çalışan çevre dostu arabalar olacağını da göstermiş oldu. Bilindiği üzere elektrikli araçlar ülkemizde pek kullanılmıyor ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte otobanlarda çevre dostu üretilmiş elektrikli araçları görmek oldukça beklendik bir durum gibi.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı