Bilim Ve Tekno

Bilim İnsanları Grip Oteli Kurdu

Bilim İnsanları Grip Oteli Kurdu

Yaz ayları ile turizm birçok yerde etkisini arttırmakta. Tatil yerlerindeki oteller turistler ile dolup taşmakta iken ABD’li bilim insanlarından şaşırtıcı bir yenilik geldi. Bilim insanları ilk “Grip Oteli“ni kurmuş oldu. Üstelik konaklayacak olanlara 16 bin liralık ödül var.

Dünyanın İlk Grip Oteli

ABD’li bilim insanları yeni geliştirdikleri grip aşısının etkisinin ayrıntılı bir şekilde gözlenebilmesi ve her an incelenmesi amacı ile dünyanın ilk grip otelini kurmuş oldu. Üstelik bu proje çerçevesinde otelde konaklayacak olanlara 16 bin lira değerinde para ödülü teklif ediliyor.

Live Science”ın haberine göre, Missouri eyaletinde Saint Louis Üniversitesinden bilim insanları, grip aşılarının etkisi hakkında daha kapsamlı araştırma yapabilmek için girp oteli olarak isimlendirilen, “Uzun Kalım Araştırma Birimi“ni kurdu.

Para Ödülü İçin Gerekenler

Grip otelinde kalacakların para ile ödüllendirileceğini belirten ekip, bazı şartlar da aramakta. Örneğin otelde konaklayacak olan kişilerin bilerek ve isteyerek gribe yakalanması bekleniyor. Önceden aşı ya da placebo yapılacak katılımcılar, daha sonra virüslere maruz bırakılacak. Konaklama ve yol masraflarını kapatmak için biraylere 3 bin 500 dolar yani yaklaşık 15 bin 800 lira teklif ediliyor. Kişilerin otelde karantina halinde kalacağı da proje ile ilgili bir başka detay.

Bilim insanları çalışmanın 6 ay içinde başlamasını düşünüyor. Otelde sürekli konaklayanlar ile ilgilenecek olan hemşirelerin olacağını da belirtmeden geçmemek gerek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ