GenelHaberTeknoloji

Akıllı Ampul: Misfit Bolt

Google News Abone Ol

Giyilebilir teknoloji ve nesnelerin interneti alanında Shine modeli ile akıllı bileklik sektörüne giriş yapan Misfit markası, geliştirdiği Flash modeliyle akıllı ev alanına da el attı. Akıllı ampul Misfit Bolt’u geliştirdi.

Akıllı Ampul: Misfit Bolt Nedir?

Sarmal ısı alıcılarının yer aldığı metalik siyah tabanı ve kubbe şeklindeki üst kısmı ile gayet şık bir tasarımı olan Misfit Bolt, ışığı çok yönlü yayma özelliğine sahip.

iOS ve Android işletim sistemi bulunan, akıllı telefon ve tabletlere yüklenen Misfit Home uygulaması üzerinden kontrol ediliyor. Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) akımına uyan ürün IFTTT servisiyle de uyumlu.

Misfit Bolt’un Özellikleri

Peki bu ürün bize ne gibi yenilikler sunuyor? Uygulamanın dimmer özelliğinden yararlanarak ışığın parlaklık ayarını kontrol edebilirsiniz. Bolt’un dinamik aydınlatma özelliği sayesinde bulunduğunuz ortamı istediğiniz renkte aydınlatabilirsiniz. Misfit Flash’i kullanarak kontrol ettiğiniz cihazdan ışığı açıp kapatabilirsiniz. Alarm kurarak gündüzleri sıcacık bir gün doğumu ışığıyla uyanabilirsiniz. Süresini ayarlayıp ne kadar açık kalacağını ayarlayabilirsiniz.

Şimdilik sadece Amerika’da satışa çıkan Bolt’un fiyatı 49.99$ olarak belirlenmiş. Nesnelerin interneti alanındaki ürünlere her geçen vakit bir yenisi daha ekleniyor. Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) alanında daha fazla bilgi edinmek için Nesnelerin İnterneti adlı makaleye de buradan ulaşabilirsiniz.

Feyza Saat

Ankara'da yaşıyorum. Radyoterapi bölümü mezunuyum. Şuan Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünde öğrenciyim. Araştıma yapmayı, yazmayı ve bunları başkalarıyla paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir