GenelMakalelerTeknoloji

Bilgisayar (PC) Masaüstü Özelleştirme

Google News Abone Ol

Bilgisayar Masaüstü Nasıl Özelleştirilir?

Bilgisayarınızın sıradan tasarımından sıkıldınız mı? O zaman sizlere harika bir önerim var. Bilgisayarınızın sıradan görünümünü ortadan kaldırıp daha modern ve kullanışlı bir arayüze sahip olmasına yardımcı olacak 2 adet programdan ve nasıl kullanacağınızdan bahsedeceğim. Rainmeter ve Rocketdock

Rocketdock Nasıl Kullanılır?

Aynı şekilde internette arayıp bulabileceğiniz 2 harika masaüstü özelleştirme programı. Bu programlar sayesinde bir kaç ayar ile bilgisayarınızı çok daha iyi bir görünüme kavuşturabilirsiniz.  Örneğin aşağıdaki videoyu izleyerek Rocketdock ile neler yapılabileceğine bir göz atabilirsiniz. Rocketdock’ın internet sitesine ise buraya tıklayarak gidebilir ve programı indirebilirsiniz.

Rainmeter ile bilgisayarınızı daha özel bir görünüme kavuşturmak ve daha kullanışlı hale getirmek mümkün. Bunun için buraya tıklayarak Rainmeter’ı indirebilirsiniz. Ardından yapmanız gereken programı kurmak ve daha sonra bu adresten temalardan birini indirerek istediğiniz gibi kullanmak.

Rainmeter Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki videodan iste Rainmeter nasıl kullanılır öğrenebilirsiniz.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir