GenelHaberTeknoloji

Volvo Uçan Araba Pazarına Dahil Oldu

Google News Abone Ol

Çinli otomativ şirketi, Gelly‘nin sahip olduğu şirket olan Volvo, uçan araba projesi için, ABD’li teknoloji firması olan Terrafugia ile ortak çalışacağını belirtti.

Volvo, yaptığı çalışmalarla birlikte 2 yıl içerisinde uçan otomobil projesini bitirerek piyasaya süreceğini belirtti. Volvo ile birlikte çalışan Terrafugia’nın eski bir aracı olan uçan otomobil projesini geliştirerek,  Terrafugia TF-X modelini oluşturacaktır.

Bu aracın özelliği hem karada hemde havada 3Km yüksekliğine çıkarak saatte 160 Km hızla toplam 640 Km yol gidebiliyor.  Projenin çalışmaları ile 2019 da çıkması planlanıyor.  Uçmak için herhangi bir piste ihtiyacı yok, çift pervane sistemi ile birlikte araç bulunduğu yerde havalanıp iniş yapabiliyor. Araç’ın ABD satış fiyatı 280 bin dolar olacağı ön görülüyor.

Sergen Kartal

Bodrum/Yalıkavak da yaşıyorum. 30/07/2003 doğumluyum. İlgi alanlarım bilgisayar,teknoloji ve program. Lise 1 öğrencisiyim. Hayalim bilgisayar programcılık ve yazılım. Teknoloji ile ilgili olduğum için bu dalın benim hoşuma gideceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı