GenelHaberSağlık

Peynirin Zayıflattığı Ortaya Çıktı

Google News Abone Ol

İrlanda Ulusal Sağlık Merkezi‘nin yapmış olduğu bir araştırmada, peynir tüketenlerin daha hızlı zayıfladığı ortaya çıktı. Araştırma sonuçlarına göre, peynir tüketmek kolestrolü yükseltmezken, hızlı ve kolay zayıflamaya da yardımcı oluyor. Aynı araştırmada, düzenli olarak peynir tüketen insanların, tüketmeyen insanlara göre daha sağlıklı bir vücuda sahip olduğu da ortaya çıktı.

Peynir Kilo Vermeye Yardımdı Oluyor

Araştırmayı gerçekleştiren ekibin başında olan Doktor Emma Feeney; “Aylarca 1500 kişinin beslenme alışkanlıklarını inceledik ve büyük ölçüde peynir tüketen kişilerin daha kolay kilo verdiğini gözlemledik. Kolestrol değerleri de yüksek değildi.” ifadelerini kullandı.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir