Bilim Ve Tekno

Unutkanlık Nedenleri Nelerdir?

Unutkanlık Nedenleri Nelerdir?

Çağımızın en belalı sağlık sorunlarından birisi unutkanlıktır. Birçok kişi gün içerisinde aklına gelen şeyi akşam vakti unuttuğunu belirtmektedir. Peki unutkanlığın sebebi nedir?

Unutkanlığın Sebepleri

Birçok uzmanın söylediğine göre stres ve depresyon unutkanlık düzeyini yakından etkiliyor.Gün içinde ya da yakın zamanda yaşadığınız olaylar odaklanırken sorun yaşamanıza ve haliyle unutkanlık probleminin ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Buna karşın unutkanlığın sebepleri arasında yalnızca depresyon ve stres yok. Özellikle beyinde önemli görevleri olan vitaminlerin eksikliği de unutkanlık sorununun ortaya çıkmasına neden oluyor.

Halk arasında birçok kişinin unutkanlık sorunu yaşamasın sebebi, B12 vitaminin eksikliğidir. Bu vitaminin gerekli düzeylerde alınamaması, unutkanlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Biraz önce de belirttiğimiz gibi unutkanlık depresyon ve stres gibi zihinsel sebeplerle kaynaklanabiliyor. Bunun yanı sıra fiziksel sebeplerle de kaynaklanamaz değil. Uzmanların söylediğine göre depresyonun kaynağı beyinde meydana gelen kanser veya çeşitli sorunlar da olabilmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ