GenelHaberSağlık

Türü Belirlenemeyen Grip 11 Can Aldı

Kolombiya‘da ortaya çıkan ve türü henüz belirlenmemiş olan grip, 11 kişinin ölümünden sorumlu olduğu ortaya çıktı. Kolombiya Ulusal Sağlık Enstitüsü (INS) tarafından yapılan açıklamada, türü belirlenemeyen bu gribin, mart ayından bu yana 11 kişinin ölümüne sebep olduğu söyleniyor. Sierra Nevada de Santa Marta’da yaşamını yitiren kişilerin ölüm sebebinin bu grip türü olduğu söyleniyor. Hayatını kaybedenlerinin 5’inin çocuk olduğu açıklaması yapılırken, grip kaynaklı ölümlerin çoğunun kötü beslenme ile oluştuğuna değinildi.

Sağlık Yetkilileri Açıklama Yaptı

Sağlık yetkilileri, hastalığın doğal seyrini ve epidemiyolojik bağlantısını incelediklerini ve ölümlerin, sarı humma ve boğmacadan kaynaklanabileceğini söyledi. Gribin semptomları ile bu hastalıkların semptomlarının örtüştüğü vurgulandı, durumun kontrol altına alındığı açıklamasını yaptı. Öte yandan, ateşi olan ve solunum yetmezliği bulunan hastaların, hastalıklarının daha da ilerlememesi için tedavilerinin geciktirilmemesinin büyük önem taşıdığına değinildi.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı