GenelHaberTeknoloji

Tesla’dan Dünyanın İlk Elektrikli Kamyonu

Google News Abone Ol

ABD merkezli Tesla Motors, şirketinin sahibi Elon Musk, yapmış olduğu tanıtımda yeni aracı tanıttı. Bu araç dünyanın ilk elektrikli kamyonu olacaktır. Tesla Semi adlı bu kamyon, Los Angeles havalimanında bulunan bir hangardan çıkarılarak kamuoyuna sunuldu. Elon Musk, bu projenin yapılış nedeninin en büyük özelliği, kamyonun dünyadaki fosil yakıtının kullanımını azaltması olduğunu açıkladı. Kamyonun tam şarj’dan sonra 800 kilometre yol gittiğini ve dizel kamyonların taşıdığı yükü taşıyabildiğini belirtti.

Tesla Semi‘nin dört arka tekerleği için ayrı ayrı elektrik motoru bulunmaktadır ve bu elektrik bataryası, Tesla’nın günümüzdeki elektrik motorları gibi, şasinin içine monte edildiği görülüyor. Araç’ın özellikleri gibi konforu ve yol görüşü için yapılmış iç dizaynları bulunuyor. Bunlardan birisi ise araç içindeki sürücü koltuğunun en iyi görüş için orta kısıma koyulması. Aynı zamanda kamyon içerisinde sağda ve solda olmak üzere toplamda 2 adet dokunmatik ekran bulunuyor. Şirketin, elektrikli kamyon için 2019’da seri üretime geçeceği düşünülüyor.

Sergen Kartal

Bodrum/Yalıkavak da yaşıyorum. 30/07/2003 doğumluyum. İlgi alanlarım bilgisayar,teknoloji ve program. Lise 1 öğrencisiyim. Hayalim bilgisayar programcılık ve yazılım. Teknoloji ile ilgili olduğum için bu dalın benim hoşuma gideceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı