GenelMakalelerSağlık

Doğal Yolla Diş Beyazlatma

Google News Abone Ol

Birçok insan hayatı boyunca hep bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak ister, fakat bunun için çoğu herhangi bir yola başvurmazken çok azı kimyasal yöntemlere yönelir. Eğer siz de kimyasal yöntemleri tercih etmekten çekinenlerdenseniz, ev yapımı doğal diş beyazlatma formüllerini deneyebilirsiniz.

Zerdeçal

1 çay kaşığı zerdeçalla aynı oranda hindistan cevizi yağını karıştırarak, 2-3 damla da nane yağı ekleyin ve macun haline getirin. Bu karışımı diş macunu gibi uygulayarak dişlerinizi fırçalayın. Diş minenize gerekli bakımı yaparak, dişlerinizi beyazlatacak ve nefesinizi tazeleyecek.

Çilek

Bir adet taze çileği kaşıkla ezin ve bulabildiğiniz en iyi deniz tuzunu toz haline getirin. Çilekle karıştırarak macun haline getirdikten sonra dişlerinize birkaç dakika masaj yapar gibi uygulayın. Ağzınızı iyice yıkayarak diş minenize zarar vermemek için 2 haftada bir uygulamaya özen gösterin.

Limon

3’e bir oranında limon suyuyla tuzu karıştırarak dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı bu su ile çalkalayın. Bu karışımı haftada 2-3 kez uygulamaya özen gösterin. 2-3 hafta sonunda gözle görülür bir fark olacaktır.

Fesleğen

Taze fesleğen yapraklarını ezerek püre haline getirin ve diş macunu olarak kullanın. Bu püreyi düzenli olarak kullanmaya özen gösterin. Dişlerinizi fırçalamadan 5-10 dk önce de uygulayın. 2-3 hafta sonunda dişleriniz daha sağlıklı olup ve daha beyaz görünecektir.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir