BilimGenelHaberSağlık

Bu Besinler Meme Kanseri Riskini Etkliyor

Bilim insanlarının yoğun araştırmaları ile ortaya çıkan sonuca göre, yoğurt meme kanserine yakalanma riskini azaltırken, krem ve çedar peyniri bu riski yükseltiyor.

Meme Kanseri Araştırması Yapıldı

Medical News Today’in yaptığı habere göre, ABD’deki Roswell Park Kanser Enstitüsü Kanser Önleme ve Kontrol Departmanından Dr. Susan McCann liderliğinde yürütülen çalışma için, meme kanserine yakalanan 1941 kadın ve sağlıklı 1237 kadının aylık tükettiği süt ürünü konulu anket sonuçları araştırmacıları şaşırttı. Çünkü sonuca göre yoğurt tüketen kadınlar, krem ve çedar peyniri tüketen kadınlara göre meme kanserine daha az yakalanıyor.

Sonuçlar, düzenli ve yüksek miktarda süt ürünü tüketen kadınların meme kanserine yakalanma riskinin %15 daha az olduğunu söylüyor. Aynı araştırma, düzenli yoğurt tüketen kadınların meme kanserine yakalanma riskini %39 düşürürken, krem ve çedar peyniri tüketen kadınlarda meme kanseri görülme riskini %53 arttırdığını söylüyor.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı