BilimGenelHaberUzay

Bilim İnsanları Dördüncü Boyutu Keşfetti

Google News Abone Ol

4. Boyut Keşfedildi

Bilim insanları ilk kez 4. boyutu fotoğraflamayı başardı. 4. boyutu fotoğraflayarak büyük bir gelişmeye imza atan ABD ve Avrupa’da iki ayrı araştırma grubu, yapmış oldukları bu araştırma sayesinde 4. boyutun varlığını da kanıtlamış oldu.

Albert Einstein tarafından 1905 yılında ortaya atılan genel görecelik teorisi ile 4. boyut “zaman” olarak biliniyordu.

Penn State Üniversitesi‘nde görevli Mikael Rechtsman, fiziksel olarak dördüncü uzay boyutu sisteminin olmadığını fakat dört boyutlu kuantum Hall fiziğine düşük boyutlu sistemi kullanarak erişebildiklerini çünkü yüksek boyutlu sistemin yapının karmaşıklığı içerisinde kodlandığını ifade ediyor.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı