BilimGenelHaberUzay

Zeytinburnu’na Uzay Gözlemevi Yapılıyor

İstanbul’un ilçelerinden Zeytinburnu‘na uzay gözlemevi yapılma kararı alındı. Zeytinburnu Belediyesi tarafından 2 bin 800 metre kare alan üzerine inşa edilecek olan Gençlik Merkezi‘nde bir adet “Uzay Gözlemevi” bulunacak.

Zeytin Burnu Belediyesi’nden Bilimsel Yatırımlar

Nüfus olarak oldukça zengin olan Zeytinburnu’nda 5 adet üniversite ve birçok lise yer almakta. Zeytin burnu belediyesinin gençlere yönelik yürüttüğü; kültürel, ekonomik, sportif ve bilimsel projelerin yanı sıra, Uzay Gözlemevi projesi ile bir yenisi daha eklendi.

58’inci Bulvar Gökalp Mahallesi’ndeki inşaat çalışmaları hızla devam eden Zeytinburnu Gençlik Merkezi’ne (ZEYGEM) uzay gözlemevi yapmaya hazırlanan Zeytinburnu Belediyesi, öğrencilerin uzaydaki gelişmeleri daha yakından takip etmesini sağlayacak.

Zeytinburnu Gençlik Merkezi’nde Neler Var?

Zeytinburnu’nda hali hazırda çalışmaları devam eden gençlik merkezinin içerisinde kütüphane, atölye, münazara odalarının da oluşu çıtayı oldukça yükseltiyor. Bunlara ek olarak uzay gözlemevi yapılması da oldukça sevindirici bir haber.

Münazara odaları ile insanların birbirleri ile fikir alışverişinde bulunabilmesi hedefleniyor. Bunun dışında ilçede yaşamakta olan gençlerin sportif, kültürel ve bilimsel faaliyetlerde görevlere katılması ile kötü alışkanlıklardan uzak tutulması planlanıyor.

Gençlik Merkezi’nde öğrenciler, animasyon, grafik tasarım, tiyatro, hızlı okuma, piyano, keman, gitar, fotoğraf, kısa film ve yazarlık kurslarının yanı sıra dalış eğitimi, okçuluk, İngilizce ve robot yapımı gibi yaklaşık 40 atölyeden ücretsiz yararlanabiliyor.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı