GenelHaberMobilTeknoloji

Yeni Sosyal Uygulama: Cabana

Bir çeşit Tumblr uygulaması olan Cabana, Tumblr’dan bağımsız olarak farklı bir yapıya sahip. Yeni bir sosyal uygulama sayılan Cabana, Tumblr tarafından geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Söylenene göre bu mobil uygulama ilk olarak IOS platformuna daha sonra da Android platformu için Google Play Store‘da yerini alacak. İlginç olan şey ise bu yeni uygulamanın diğer sosyal medya uygulamaları ile oldukça farklı yönlerinin olması…

Cabana Rakiplerinden Farklı

Cabana diğer rakiplerine göre oldukça farklı özelliklere sahip. Aynı anda 5 arkadaşınızla aynı videoyu izleyebilmeniz bunlardan yalnızca bir tanesi. Tumblr’ın CEO’su, arkadaşlar ile birlikte bir video izlemenin, videonun sadece linkini göndermekten çok daha iyi bir deneyim olduğunu belirtti. Uygulama, Tumblr‘ın videolu versiyonunu andırıyor. Yani Tumblr içerisinde yazı paylaşmanın dışında, Cabana içerisinde birlikte video izlemenin aynı mantıkta olduğunu söylersek hiç de abartmış olmayız.

Geçtiğimiz yıllarda oldukça maddi kayıp sağlayan Tumblr için bu uygulama oldukça yenilikçi bir adım olacağa benziyor. Rakipleri her ne kadar dev firmalar olsa da Cabana bu sektörde oldukça ses getireceğe benziyor. Geçenlerde yapılan bir habere göre, toplamda 6 kişi olarak bir videoyu izlemenin yanı sıra aynı zamanda uygulama dolaylı şekilde bir video konferans uygulamasına da dönüşmüş oluyor. Bu da bir şey izlemeden görüşme yapmanın mümkün olduğu anlamına geliyor.  Bakalım Tumblr bu yeni uygulama ile umduğunu bulabilecek mi?


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı