Bilim Ve Tekno

Yeni Sosyal Uygulama: Cabana

Yeni Sosyal Uygulama: Cabana

Bir çeşit Tumblr uygulaması olan Cabana, Tumblr’dan bağımsız olarak farklı bir yapıya sahip. Yeni bir sosyal uygulama sayılan Cabana, Tumblr tarafından geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Söylenene göre bu mobil uygulama ilk olarak IOS platformuna daha sonra da Android platformu için Google Play Store‘da yerini alacak. İlginç olan şey ise bu yeni uygulamanın diğer sosyal medya uygulamaları ile oldukça farklı yönlerinin olması…

Cabana Rakiplerinden Farklı

Cabana diğer rakiplerine göre oldukça farklı özelliklere sahip. Aynı anda 5 arkadaşınızla aynı videoyu izleyebilmeniz bunlardan yalnızca bir tanesi. Tumblr’ın CEO’su, arkadaşlar ile birlikte bir video izlemenin, videonun sadece linkini göndermekten çok daha iyi bir deneyim olduğunu belirtti. Uygulama, Tumblr‘ın videolu versiyonunu andırıyor. Yani Tumblr içerisinde yazı paylaşmanın dışında, Cabana içerisinde birlikte video izlemenin aynı mantıkta olduğunu söylersek hiç de abartmış olmayız.

Geçtiğimiz yıllarda oldukça maddi kayıp sağlayan Tumblr için bu uygulama oldukça yenilikçi bir adım olacağa benziyor. Rakipleri her ne kadar dev firmalar olsa da Cabana bu sektörde oldukça ses getireceğe benziyor. Geçenlerde yapılan bir habere göre, toplamda 6 kişi olarak bir videoyu izlemenin yanı sıra aynı zamanda uygulama dolaylı şekilde bir video konferans uygulamasına da dönüşmüş oluyor. Bu da bir şey izlemeden görüşme yapmanın mümkün olduğu anlamına geliyor.  Bakalım Tumblr bu yeni uygulama ile umduğunu bulabilecek mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ