Bilim Ve Tekno

Yeni Nesil Robot “Cassie”

Yeni Nesil Robot “Cassie”

Günümüzde Yapay Zeka

Günümüzde yapay zeka oldukça gelişti ve bununla orantılı bir şekilde robot üretimi ile ilgili çalışmalar da hız kazandı. Ancak günümüzdeki robotlar insan gibi yürüme aşamasında belli başlı sorunlar yaşıyor. İnsanların denge mekanizması iç kulakta yer alan sıvıdır. Ancak robotlarda bu iş biraz daha karmaşıktır. Amma velakin, robotların gelişimi ile birlikte bu sorun da yavaş yavaş çözülmeye başladı.

Cassie” adı verilen yeni nesil robot yürüme kısmını oldukça iyi bir şekilde başarmış gibi görünüyor. Şuandaki görünüşü modern insandan oldukça farklı gibi olsan da geleceğin robotları arasında gösterilecek bir yere sahip.

Çevikliği ile ön plana çıkan Cassie, hem cinslerinin birçok konuda ilerisinde gibi görünüyor. Oregon Eyalet Üniversitesi‘nden teknolojiye dayalı Çeviklik Robotiği‘nden yeni robot Cassie ile tanışın. 

Yardım almadan yürüyebilen ve robotlar arasında çeviklik konusu dile geldiğinde parmakla gösterilen Cassie’nin, tıbbi yardım ve kurtarma görevleri için yeniden tasarlanacağı tahmin ediliyor.

İşte Robot Cassie’nin Videosu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ