GenelHaberTeknoloji

Vodafone Akıllı Çocuk Saati Yaptı

Google News Abone Ol

Vodafone’dan Giyilebilir Teknoloji

Vodafone ve Alcatel ile ortak çalışmaları sonucunda yeni cihazı olan “Akıllı  Çocuk Saati” ebeveynlerin çocuklarını Gps yardımı ile takip etme ve konuşma için yapılmıştır. ‘Akıllı Çocuk Saati’ni, Vodafone’un saat için hazırladığı Dijital Yaşam Tarifesi’ne ek ücret ile satılacak. Saat’in özelliklerine gelecek olursak, 10 kişi ile konuşma ve sesli mesaj gönderme gibi özellikleri bulunuyor. Vodafone yaptığı bir açıklamada; ” Vodafone olarak, dijitalleşmeyi mümkün olduğu kadar çok insanın hayatına entegre edecek, dijital bağlantılı yaşamı bireyler ve kurumlar için kolay ve erişilebilir kılacak yenilikçi ürün ve servisler sunmaya odaklanıyoruz”dedi.

Vodafone’un açıklamasından hemen sonra ise; Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Herkesi geleceğin heyecan verici yeni teknolojilerinden yararlanmaya davet ediyoruz. Bu doğrultuda, çocuklarına her an her yerden ulaşmak ve nerede olduğunu bilmek isteyen tüm anne babalar için güvenilir bir çocuk takip çözümü sunuyoruz. ‘Akıllı Çocuk Saati’ ile ebeveynler çocuklarını günün her saatinde takip edebilecek ve diledikleri zaman onlarla iletişim kurabilecek. Abonelerimizin hayatını her alanda kolaylaştırmaya ve akıllı hale getirmeye devam edeceğiz” ifadesini ekledi. 4-10 yaş aralığındaki çocuklar için geliştirilen “Akıllı Çocuk Saat”, SOS butonu ve 112’yi arama, güvenli bölge tanımlama, güvenli bölge giriş/çıkış uyarıları gibi güvenlik özellikleri bulunuyor.

Sergen Kartal

Bodrum/Yalıkavak da yaşıyorum. 30/07/2003 doğumluyum. İlgi alanlarım bilgisayar,teknoloji ve program. Lise 1 öğrencisiyim. Hayalim bilgisayar programcılık ve yazılım. Teknoloji ile ilgili olduğum için bu dalın benim hoşuma gideceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir