BilimGenelMakaleler

Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır?

Telekinezi Nedir?

Telekinezi, diğer bir değişle nesneleri düşünce güzü ile hareket ettirme olayı oldukça bilinen ama uygulaması zor bir olaydır. Her ne kadar kolaymış gibi anlatılsa da, işin aslı anlatılandan çok daha karmaşıktır.

Medeniyet tarihinde, bilimden önce ve sonra insanların hep ilgisini çeken bir konudur telekinezi. Özellikle son yıllarda sinema filmlerine de oldukça konu olmuştur. Telekinezi kelimesi, aslen Yunanca‘da “Uzaktan Kontrol” anlamına gelen “Telekinesis”  kelimesinden gelmektedir. Ancak günümüzde birçok parapsikolog telekinezi kelimesi yerine Psikokinezi ismini uygun görürler.

Telekinezi İle Neler Yapılabilir?

Telekinezi ile yapılabilecek şeyleri bir odaya sığdırmaya çalışacak olsak, bize ENIAC‘ın yerleştirildiği odadan çok daha büyük bir oda gerekir. Nitekim telekinezi ile yapılabilecek şeyler oldukça fazladır ve sizin hayal gücünüzle sınırlıdır.

  • Cisimler temas edilmeden hareket ettirilebilir
  • Eşyaların moleküler olarak bütünlükleri ve şekilleri bozulabilir.
  • Enerji topları oluşturulabilir.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

Telekinezi yapmak eşyaları yerinden oynatmak oldukça zordur. İleri derece konsantrasyon gerektirir. Bu yüzden ortamın sessiz ve sakin olması zorunlu bir kriterdir. Kişinin rahatlaması ve zihnini boşaltması gerekir. Temiz bir zihin olmadan telekinezi yapmaya çalışma boşa vakit kaybıdır. Yine de ileri derecede telekinezi bilgisine sahip olanlar için bu kriterler biraz daha tolere edilebilirdir.

Adım 1:
Vücudunuzun enerji ile doldurun.

Adım 2:
Önünüze bir kağıt parçası veya bir taş koyun.

Adım 3:
Gözlerinizi taşa odaklandırın.

Adım 4:
Şimdi gözlerinizi kapatın ve taşın-kağıdın görüntüsünü gözleriniz kapalıyken hayalinizde canlandırmaya(görüntüleştirmeye) çalışın.

Adım 5:
Sonra enerjinizin o cismin etrafında dolandığını hissedin.

Adım 6:
Cismi sırasıyla sola, sağa, geriye, öne ve daha da ileri ittiğinizi düşünün.

Adım 7:
Şimdi gözlerinizi açın.
Eğer bir sonuç alamıyorsanız 6. adımı sürekli tekrarlayın.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı