SEO ve Reklam Ajansı
Bilim Ve Tekno

Sosyal Medya Profilime Kim Baktı?

Sosyal Medya Profilime Kim Baktı?

Profilime Kim Baktı?

Bir çok insanın merak ettiğin soru olan, Facebook, Twitter, İnstagram, Linkedin, AskFm, Whatsapp vesaire gibi “Sosyal medya profilime kim bakmış, nasıl öğrenebilirim?” ya da “Sosyal medya profilime bakanları gösteren bir uygulama var mı?” sorusunun cevabı aslında çok kısa. Böyle bir uygulama veya sistem “YOK”. Net cevap. Hem neden olsun ki? Böyle bir uygulamanın kime faydası olacak? Böyle bir uygulamayı zannediyorum ki hiç bir sosyal medya CEO’su istemiyor. Böyle bir açık bırakmıyor. Çünkü sosyal medya profiline bakanları görme yetkinizin olması gerektiğini düşünseydiler, böyle bir özelliği çoktan getirirlerdi. Yine bir tahmin olarak söylüyorum, eğer sosyal medyada profilinize bakanları görebilseydiniz, artık o sosyal medya platformunu kullanmazdınız. Yani eğer sosyal medyada profilinize bakanları görseydiniz, bu sizin canınızı sıkardı. Çünkü sizin hesabına bakmış olduğunuz kişiler de, sizin baktığınızı görecekti.

Sosyal Medya Hesabıma Kim Bakmış

Sosyal medya hesabıma kim bakmış nasıl görebilir?” Böyle bir olay ya da durum yok. İnternette gezen “Sosyal Medya Profiline Bakanları Gösteren Program“ların hepsi yalan. Hem sizin profilinize bakanları gördüğünüz gibi, başkaları da sizi kendi profiline baktığını görecek. Bu durum hoşunuza gider mi, bence gitmez. Hem “Profilime kim bakmış dur inceleyeyim.” özelliği güzel bir olay ya da hoş bir durum olsa idi, zaten kullanmış olduğunuz sosyal medya platformları bu özelliğe sahip olurdu. Sosyal medya profilinize kim bakmış? gibisinden bir uygulama yok. İndirmiş olduğunuz ya da kullanmış olduğunuz bir yöntem var ise, yalandır. Çünkü bu olayı yapabilmeleri için, yani sizin sosyal medya profilinize bakanları görmeniz için, kullandığınız sosyal medya platformunda, böyle bir açık bırakılması lazım. Böyle bir durumu da hiç bir sosyal medya CEO’su yapmaz diye düşünüyorum. Bu sebeple, sosyal medya profilinize kim bakmış gibisinden aldatmalar, ne bugün ne de yarın gerçek olur.

Sosyal Medya Hesabına Bakanları Gösteren Uygulamalardaki Yalan

Aynı zamanda bu tür programları kullandığınız taktirde sizin hesap yetkileriniz uygulamaya yansıyor. Uygulama sizin yerinize insanları takip ediyor ve olur olmaz kişilerin gönderilerini beğeniyor. Bu şekilde uygulama yapımcısı da sizin üzerinizden para kazanmış oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ