GenelHaberMakalelerTeknoloji

Sıkı Tutunun Hız Yapıyoruz!

Saatte 100 kilometre hız ile giden bir araç, saniyede 27.7 metre yol almaktadır. Günlük hayatımızda kullandığımız 2 ve 4 tekerlekli araçların çoğu bu hıza ulaşabilmektedir. Ancak bugün şartları biraz daha zorlayacağız. Günümüzde 4 tekerlekli spor araçların en yüksek hıza ulaşanlar arasında en yüksek hıza ulaşan bir araca bineceğiz ve saatte 400 kilometre hız yaparak saniyede 111.111 metre yol alacağız.

Bugün 25 milyon lira değerinde 1560 beygir gücündeki makine ile 144 saniyelik bir an yaşayacağız. Bu anı asıl özel yapan şey, 32 saniyelik bir dünya rekoru içeriyor olması. Daha önce Kenan Sofuoğlu‘nun 2 tekerlekli bir araç olan Kawasaki H2R model motosiklet ile kırdığı dünya hız rekoruna biraz yaklaşacağız. Saatte 400 kilometre hıza yalnızca 32 saniyede ulaşarak, bir dünya rekoruna imza atacağız.

Bugatti Chiron 0-400-0 Km/h 42 Saniye

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı