GenelHaberMakalelerTeknoloji

Sıkı Tutunun Hız Yapıyoruz!

Google News Abone Ol

Saatte 100 kilometre hız ile giden bir araç, saniyede 27.7 metre yol almaktadır. Günlük hayatımızda kullandığımız 2 ve 4 tekerlekli araçların çoğu bu hıza ulaşabilmektedir. Ancak bugün şartları biraz daha zorlayacağız. Günümüzde 4 tekerlekli spor araçların en yüksek hıza ulaşanlar arasında en yüksek hıza ulaşan bir araca bineceğiz ve saatte 400 kilometre hız yaparak saniyede 111.111 metre yol alacağız.

Bugün 25 milyon lira değerinde 1560 beygir gücündeki makine ile 144 saniyelik bir an yaşayacağız. Bu anı asıl özel yapan şey, 32 saniyelik bir dünya rekoru içeriyor olması. Daha önce Kenan Sofuoğlu‘nun 2 tekerlekli bir araç olan Kawasaki H2R model motosiklet ile kırdığı dünya hız rekoruna biraz yaklaşacağız. Saatte 400 kilometre hıza yalnızca 32 saniyede ulaşarak, bir dünya rekoruna imza atacağız.

Bugatti Chiron 0-400-0 Km/h 42 Saniye

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir