GenelHaberTeknoloji

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Özellikle konsol oyunu tutkunlarının merakla beklediği PlayStation 5 için çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı ile ilgili bilgiler yavaş yavaş netleşmeye başladı. Sony Interactive Entertainment America ve Worldwide Studios Şefi Shawn Layden’in yaptığı röportajda PlayStation 5’in çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri gibi konular görüşüldü.

Yapılan röportajda PS5‘in çıkış tarihi konuşuldu. Sony yetkilisi PS5 için önemli açıklamalarda bulundu. Peki,  Sony Interactive Entertainment America ve Worldwide Studios Şefi Shawn Layden’in yaptığı açıklamalar doğrultusunda PlayStation 5 ne zaman piyasaya çıkacak? PlayStation 5 fiyatı ne kadar olacak? İşte, yanıt…

Layden, Playstation 5 için “zamanı geldiğinde çıkacak” gibisinden bir açıklama yaparak net bir bilgi vermedi. Bununla beraber konsolun çıkışı için önünde biraz daha zaman olduğunu belirtti.

Şirket ile yakından bağlantılı birimlerden edinilen bilgilere göre PS5’in 2018’de E3’te tanıtılması planlanıyor. PS5 zaman çıkacak bilemeyiz ancak gelecek serinin gerçek 4K kalitesini destekleyeceğinden şüphe yok…

Günümüzde bilgisayar oyuncuları sağlam bir sistem kurarak günümüz oyunlarını 4K kalitesinde oynayabilirken, Playstation gibi konsollarda da 4K desteğinin artık standart olması taraftarıyız.

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Bazı kaynakların söylediğine göre Playstation 5, 2018’de piyasaya çıkabilir. Ancak bu tarih bir ihtimalle 2019 tarihine de sarkabilir. Daha önce ise PS5 için 2019 tarihi verilmişti.

Playstation 5 Fiyatı Ne Kadar?

Aynı kaynaktan elde edilen bilgilere göre Playstation 5, 500 dolar civarında bir fiyatla piyasada yerini alacak. Bu fiyat Türk Lirası bazında 1850 TL‘ye denk geliyor.

Playstation 5’in Özellikleri Neler?

Playstation 5’in özelliklerine gelirsek, cihazın 4K desteğine sahip olarak piyasada yerini alacağı söyleniyor. Bununla beraber oldukça kaliteli bir VR deneyimi yaşatacağına da dikkat çekmek isteniyor. İşlemci kanadında AMD’ye yer verildiği görülürken, PS5’in, en aşağı 8 TFLOPS olacağı öngörülüyor. Bu değerin 10 ve üzerinde olacağı da tahmin ediliyor. Bir işlemcinin bir saniyede trilyon Floating Point (Kayan nokta) işlemi yapmasına TFLOPS denilebilir. 1 trilyon kayan nokta 1 TFLOPS, 8 trilyon kayan nokta 8 TFLOPS oluyor.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı