Bilim Ve Tekno

Nokia 3310 Geri Dönüyor!

Nokia 3310 Geri Dönüyor!

Sağlamlığı ve şarj ömrü ile beraber akıllara kazınan, tabiri caizse “Efsane Telefon 3310” olarak tanınan telefon, geri dönüyor. ABD Teknoloji internet sitesi Venture Beat yazarlarından olan Evan Blass’ın yazmış olduğu bir yazıya göre, Finlandiya teknoloji firması olan Nokia, akıllara kazınan telefon modeli olan 3310 ile birlikte geri dönüyor. 3310 modelini 2000 yılında piyasaya sokan Nokia, bu modeli günümüz teknolojisine uyarlayıp, tekrardan akıllarda kalıcı bir hamle yapmış olacak mı? 

Nokia 3310 Yeniden Satışa Sunuluyor

yeni Nokia 3310Finlandiya firması Nokia, yeni 3310 modelini Mobile World Congress 2017‘de (MWC) tanıtacağını açıkladı. Firma yeni 3310 modelini, 59 avro gibi bir fiyat ile satılacağı açıklaması yapıldı. Evan Blass’ın söylediğine göre yeni 3310 modeli, kullanıcıların “Yedek Telefon” ihtiyacını gidermek için üretilmiş. Ancak Blass, telefonda kamera, renkli ekran gibi özelliklerin yer alıp almayacağı hakkında bilgi vermedi.

Nokia‘nın MWC’de tanıtacağı diğer telefon modelleri Nokia 3,5 ve Nokia 6 olacağı söyleniyor. Bu modellerin Android 7 işletim sistemiyle piyasaya sürülmesi beklenirken, telefonun diğer özelliklerinin nasıl olacağı halen merak konusu. Tabiri caizse telefonun babası olan baba 3310, halen teknoloji alışveriş sitesi amazonda satılmaya devam ediyor. Daha önce Nokia, akıllı telefon piyasasında yeterince iddialı olamamış ve bu sebepten Microsof‘ta satılmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Haber için teşekkürler. Oldukça ilgi görecek bir telefona benziyor. Hastaları kaçırmayacaktır.

 2. Emre karaman dedi ki:

  Güzel bir haber, teşekkürler.

 3. uğur dedi ki:

  tarih her zaman tekerrür eder. bence bu telefonların üretimi az da olsa devam etmmeliydi. neticede herkes android ya da apple kullanmıyor. şu an hala piyasada olan bir çok monofonik telefon var hiçbiri nokia 3310’un yanına yaklaşamaz.

 4. Fırat dedi ki:

  Çok ilginç bir haber. Bir zamanların efsane telefonu Nokia 3310 geri dönüyor. 🙂

BİR YORUM YAZ