Bilim Ve Tekno

NASA Lazer Işını İle Kutupları İnceleyecek

NASA Lazer Işını İle Kutupları İnceleyecek

NASA Küresel Isınma İçin Takipte

NASA, ekolojik değişimleri yakından takip etmek için kutuplardaki plankton seviyelerini tespit etmek amacı ile güneş ışığına ihtiyaç duymayan lazer ışınlarını kullanarak bilgi toplamayı amaçlıyor. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesinin (NASA), ekolojik değişimleri yakından takip etmek için kutuplardaki plankton seviyelerini tespit etmek amacı ile güneş ışığına ihtiyaç duymayan lazer ışınlarını kullanarak bilgi toplamaya karar verdi.

nasa lazer ışını

Lazer Işınları İle incelenecek

NASA resmi internet sitesinde, ekolojik denge gerçekleşen değişiklikleri yakından takip etmek için, lazer ışınlarını kullanarak buzulları tarayacaklarını belirten bir rapor yayınladı. Rapora göre bu değişikliği lazer ışınlarını kullanarak gözlemleyecekler. NASA daha önce, güneş ışınlarının okyanus üzerindeki yansımasıyla veri toplama yöntemini kullanıyordu. NASA’nın kullanacağı lazer için, güneş ışığına ihtiyaç duymadan çalışabileceği ve bulutların arasında iken bile görevini yerine getirebileceği söyleniyor.

Bitki Yapıları İncelemeye Dahil

NASA kullanacağı lazer ile derinliklerdeki bitki yapısını yakından takip edeceğini belirtti. Araştırma görevlileri, yeni lazer sistemi ile, kış aylarında güneş görmeyen kutup bölgelerinde gerekli verilere ulaşabilecek ve ekosistem özellikleri, iklim ve okyanus ekosistemi arasındaki ilişki gibi bir çok konu üzerinde oldukça detaylı incelemeler yapabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ