CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Kıllı Kurbağa Nedir?

Google News Abone Ol

İlginç Yetenekleri İle Kıllı Kurbağa

Kendini savunmak için kemiklerinin bazılarını kırarak vücudundan dışarı çıkarması ile bilinir. Vücudunun dışına çıkarttığı bu kemikleri, isteğine göre birer bıçak gibi kullanabilmektedir. İsteğine göre de, düşmanına batırmak veya fırlatmak için kullanabilmektedir. Bu yeteneği ile kıllı kurbağa, birçok kişi tarafından Wolverin’e benzetilmektedir.

Kıllı kurbağa saldırılacağını anladığı anda, vücudunda bulunan bazı kemikleri kırar. Ardından bir kaç saniye içinde kılıçlı bıçaklı bir askere dönüşür. Bu özelliğinin yanı sıra kemiklerini de fırlatabilmektedir. Bu özelliği ile bir kirpiyi de andırdığı söylenmektedir. Boyut olarak normal bir kurbağadan pek farkı olmayan kıllı kurbağa, düşmanla karşı karşıya kaldığında bir askere dönüşebilmektedir.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

2 Yorum

  1. Bu kıllı kurbağa dediniz şeye bizim köyde sıçan kurbağalar deniliyor normal bir kurbağa 100 tane yapıyorsa bu kurbağa 300 tane yapıyor isteyen gelip bizim köyden alabilir? Güzel bir makale olmuş hocamın elinde sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı