CanlılarGenelHayvanlarMakaleler

Kıllı Kurbağa Nedir?

İlginç Yetenekleri İle Kıllı Kurbağa

Kendini savunmak için kemiklerinin bazılarını kırarak vücudundan dışarı çıkarması ile bilinir. Vücudunun dışına çıkarttığı bu kemikleri, isteğine göre birer bıçak gibi kullanabilmektedir. İsteğine göre de, düşmanına batırmak veya fırlatmak için kullanabilmektedir. Bu yeteneği ile kıllı kurbağa, birçok kişi tarafından Wolverin’e benzetilmektedir.

Kıllı kurbağa saldırılacağını anladığı anda, vücudunda bulunan bazı kemikleri kırar. Ardından bir kaç saniye içinde kılıçlı bıçaklı bir askere dönüşür. Bu özelliğinin yanı sıra kemiklerini de fırlatabilmektedir. Bu özelliği ile bir kirpiyi de andırdığı söylenmektedir. Boyut olarak normal bir kurbağadan pek farkı olmayan kıllı kurbağa, düşmanla karşı karşıya kaldığında bir askere dönüşebilmektedir.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

2 Yorum

  1. Bu kıllı kurbağa dediniz şeye bizim köyde sıçan kurbağalar deniliyor normal bir kurbağa 100 tane yapıyorsa bu kurbağa 300 tane yapıyor isteyen gelip bizim köyden alabilir😄 Güzel bir makale olmuş hocamın elinde sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı