BilimGenelHaberSağlık

Kabartma Tozu İle Tedavide Şok Gelişme

Google News Abone Ol

İtalyan Doktorun Kabartma Tozu İddiası

İtalyan doktor Tullio Simoncini, kanserin çıkma sebebinin mantardan kaynaklandığını ve sodyum bikarbonatla kanseri tedavi etmenin mümkün olduğunu iddia etmişti. Bu sebeple hastasına enjekte ettiği sodyum bikarbonat ile ölünce İtalyan doktor 5 ve 6 yıl ay hapis cezasına çarptırıldı.

Arnavutluk‘ta doktorluk yapan Simocini bu tedavi üzerinde çalışmaya başladı. Ancak olumsuz sonuçlanması ile meslekten ihraç edildi. 2012’de beyin tümörü teşhisi kondu ve internette yaptığı araştırmada “Simoncinin Tedavisi” yazısını görerek bu tedavi için Simoncini’ye başvurdu. Bu yöntemi anlatan Simoncini hastası olan Ernesto Olivotto yüzde 70 oranında hayatta kalma şansı olduğunu ve yan etkisinin az olduğunu söyledi. Tedaviye başlayan Olivotto iki gün sonra ağır bir şekilde hastaneye kaldırıldı ve vefat etti. Sebebide metabolik alkaloz olduğu öğrenildi. Metabolik Alkaloz, kandaki ve diğer vücut sıvılarındaki alkalik seviyesinin artmasıdır. Olay mahkemeye taşındı ve mahkeme Simoncini‘yi ölüme sebebiyet vermek ve görevi kötüye kullanması sebebiyle 5 yıl 6 ay hapise mahkum etti.

Kübra Mutlu

SAKARYA, 05.03.1997 doğumluyum , Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Fen Bilimleri Öğretmenliği okudum, öğretmenim bilim,stem,eğitim,teknoloji konularına meraklıyım. Tanıdıkça seversin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir