GenelHaberMobilTeknoloji

iPhone 8 Hakkındaki Detaylar

Teknoloji devi Apple’nin yeni telefonu iphone 8 birçok kişi tarafından bekleniyor. Amerikan’nın California Eyaleti’nde, Apple’la ait bir lansmanı ile tanıtılacak olan iPhone 8 tasarımı Türkiye satış tarihi, fiyatı ve bütün özellikleri ile ilgili detaylar yavaş yavaş gelmeye başladı.

Tasarımı ile oldukça şaşırtacağı beklenen iPhone 8’in, oldukça özel ve iddialı bir tasarım ile satışa sunulması bekleniyor. Tüm dünyanın merakla beklediği Iphone 8 ve Iphone 8 Plus, 8 Eylül 2017 tarihinde tanıtılması düşünülüyor. Geçtiğimiz sene 7 eylülde tanıtılan iPhone için bu yıl tanıtım tarihinin bu yönde olması bekleniyor. Birçok kişinin sabırsızlıkla beklediği iPhone 8 için Tüekiye satış fiyatı ve özellikleri büyük merak konusu.

iPhone 8’in Fiyatı Ne Kadar Olacak?

iPhone 8 fiyatıyla ilgili Apple yetkililerinden bir açıklama yapılmamasına karşın iPhone 8 32 GB 3300 TL, 64 GB 3700-3800 TL, 128 GB 4300-4400 256 GB 4900-5000 TL, iPhone 8 Plus 32GB 3850 TL, 128GB 4350 TL ve 256GB 4800TL gibi bir fiyat aralığında yer alması bekleniyor.

iPhone 8’in Tasarımı Nasıl Olacak?

iPhone 8, tasarımına MacBook Pro’da kullanılan TouchBar bulunuyor. Bu tasarım şeklinde telefon hem daha kullanışlı oluyor, hem de daha şık bir tasarıma sahip olmuş oluyor. Tasarımı Thadeu Brandao tarafından yapılan iPhone 8’in, yine çift kamera ile gelmesi bekleniyor. Yine de kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Çünkü önümüzde daha uzun bir zaman var, bu zaman zarfı içerisinde tasarımda birçok değişikliğe gidilebilir.

iPhone 8’in Ekranı Nasıl Olacak?

Çoğu modelinde olduğu gibi, iPhone 8’in de 3 seri ile gelmesi bekleniyor. Söylenene göre iPhone 8, OLED ekranla 5.8 inç daha yüksek olacak. Buna karşın, çerçevesiz tasarıma sahip iPhone 7 Plus’dan daha büyük olmayacağı düşünülüyor. Algılayıcıları gömülü olan “sarılmış” OLED ekrana sahip 5.8 inç bir iPhone olasılığı hakkında söylentiler bulunuyorken Apple Insider, bunun, iPhone X olabileceğini ve hareket tanıma gibi özellikler için bir lazer algılayıcı olduğu söyleniyor.

iPhone 8’in Bataryası Nasıl Olacak?

Beklenilene göre iPhone 8, iPhone 7 ile aynı kasa boyutuna sahip olacak ancak, içerisinde daha uzun kullanım ömrüne sahip batarya ile beraber gelecek. Bu da iPhone 8 modeli için, daha uzun pil ömrü demek oluyor. Bilindiği üzere iPhone 7’nin bataryası 2.700 mAh, iPhone 7 Plus’ın bataryası ise 2.900 mAh kapasiteye ile gelmişti. Bu durumda bizleri en az 3.000 mAh’lık kapasiteye sahip bataryalı bir iPhone 8 bekliyor anlamına geliyor. Ancak henüz kesin bir açıklama bulunuyor.

iPhone’a iOS Güncellemesi Geldi

Son çıkan teknoloji haberlerinde Apple iOS 11.1.2 sürümü yayınlandı. Eğer halen güncellemediyseniz ya da güncellemenin nasıl kurulacağını bilmiyorsanız “Apple iOS 11.1.2 Güncellemesi” yazımızı okuyabilirsiniz.7

iPhone 8 Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=4_8BM7LeTGI


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı