GenelHaberTeknoloji

Dünyanın İlk 8K Monitörü Çıktı!

Google News Abone Ol

Apple ve LG iş birliği ile MAC bilgisayarlarda kullanılabilen 5K monitörlere karşı DELL firması atağa kalktı. Bu atak sonuç verdi ve ilk 8K monitörlerin satışına başladı. 

Gerçek 8K Monitör

7680 X 4320 çözünürlüklü yani 8K teknolojisi ile üretilen monitörler adından oldukça söz ettirecek gibi görünüyor. Bir rekabet sonucu ortaya bu kadar erken çıkan 8K teknolojisi her ne kadar kulağa hoş gelse de, günümüz şartlarında özellikle de televizyon yayınlarında henüz bu şekilde bir yeniliği yansıtacak alt yapı yok. Ancak bu teknolojinin gelmesi, 8K yayınların daha hızlı günümüze gelmesini sağlayabilir. O zamana kadar muhtemelen oyun bilgisayarlarında kullanılacağı söylenebilir.

Dell, 31.5 inç boyuta sahip, 178 derece görüşe sahip IPS özellikli ilk 8K monitörünün satışına başlarken, diğer firmaların da onu izlemeye çalışacağını ve ortada bir rekabet oluşacağını düşünürsek ilerde “Fiyat/Performans” terimlerini 8K monitörler için de kullanabiliriz.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir