Genel

Çocuklarınızın Merakını Giderecek Oyunlar

Google News Abone Ol

Çocuklar 2 ila 3 yaşlarına geldiklerinde meraklanmaya, dış dünyayı ve etraflarında gördükleri her şeyi merak etmeye başlarlar. Hatta “Bu ne, bu ne, bu neden böyle?” diye ardı arkası gelmez sorularla meraklarını gidermeye çalışırlar ama bu adeta bir işkenceye dönüşebiliyor. Yine de sabırlı davranıp tüm sorularına cevap veriyoruz. Çocuklar merak ettikçe öğrenme eğilimindedir. Belirli bir yaşa kadar çocuklar her şeyi oyun oynayarak öğrenirler. Onlara “Haydi şimdi tableti al ve biraz oyun oyna” dediğimizde dünyaları vermişiz gibi sevinirler.

Çocuklar için Harika Dijital Oyunlar

Çocukların ilgi alanları da bir süre sonra anlaşılmaya ve genişlemeye başlar. Kimisi yaratıcılığa ilgi duyarken, kimisi gökteki yıldızları merak etmeye başlar. Bu yazımızda da çocuğunuzun ilgisini çekebilecek durumları göz önünde bulundurarak bir liste hazırladık.

İzlediği çizgi filmlerden, dizilerden, sosyal medyadan, arkadaşları ile sohbetleri esnasında ya da günlük hayatta görerek birçok mesleği tanırlar. Mimar, astronot, aşçı, itfaiyeci, doktor, olmak istedikleri mesleklerin başlıcaları. Bu mesleklere yönelmelerine temel oluşturan ise genelde oynadıkları oyunlar oluyor.

Gelin birlikte bu oyunların dijital olanlarına hep birlikte bir göz atalım:

Ev ya da Ada İnşa Et

Küçük kaptanlarımız buradalar mı? Onlar için oldukça güzel bir uygulama tavsiye ediyoruz. Bu uygulamada kendi geminizi hazırlayabilir, yıkayabilir hatta limanda kullanılan aletleri kullanabilirsiniz. Oyun yalnızca Android platformunda bulunuyor.

Çocuklar İçin Yemek Pişirme Oyunları

Sıra geldi aşçı arkadaşlara. Küçük parmaklarınızı yumurtaya, una bulama vakti geldi. Bu uygulamada rehberler eşliğinde yemek tarifleri alabilirsiniz. Hatta biliyor musunuz? Ebeveynlerinize bile ihtiyaç duymayacaksınız, o kadar basit bir uygulama yani. Hadi, daha fazla zaman kaybetmeden oyunu indirin.

StarWalk 2

Bu uygulamamız yalnızca çocuklar için değil, yetişkinlere de hitap ediyor. Astronot olmak isteyen, yıldızları ve uzayı merak eden arkadaşlarımız için benzersiz bir uygulama. Uygulamaya giriş yaptığınız anda, kameranızı gökyüzüne doğrultun. Size gezegenlerin nerede olduğunu söyleyecektir.

Builder Game

Şimdi ise inşaatları seven, mühendis olmak isteyen, kepçe, kamyon gibi araçları merak edenler için bir uygulamayı sizlere tanıtacağız. Builder Game, bir inşa etme oyunu. Kepçe, kamyon, silindir gibi araçları kullanarak, ağaç kesebilir, kule inşa edebilir daha sonra bu yaptıklarınızı yıkabilirsiniz.

Builder Game Oyunu
Builder Game Oyunu

Doktor Kids 4

Çocuklar için geliştirilen bu uygulama bir çeşit hastane uygulaması. Doktor olabilirler ve bu hastaneyi en iyi şekilde yönetebilirler. Hatta çocukken oldukları hastalıkları tedavi ediyorlar. Oldukça detaylı olan bu uygulamada sağlık sektörünü A’dan Z’ye öğrenebilirler. Oyun hem IOS hem de Android marketlerinde sizleri bekliyor.

İtfaiyeciler – Kurtarma Devriyesi

Yovo Games tarafından tasarlanan İtfaiyeciler – Kurtarma Devriyesi’nde, itfaiye arabasını kullanacak, yangını söndürecek ve mahsur kalanları kurtaracaksınız. Hadi acele edin, oyunu hemen indirin ve sizden yardım isteyenleri bekletmeyin.

MentalUP

MentalUP yapımcıları, okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar için eşi benzeri görülmemiş bir uygulama yaratmış. Google Play Store ve App Store uygulamalarında bulunan MentalUp, TÜBİTAK tarafından destekleniyor ve Pedagojik Ürün Sertifikası ile güven veriyor. İçeriğinde yüzlerce farklı oyunla birlikte zeka gelişimi açısından oldukça faydalı. Motor becerileri artırırken, dikkat ve konsantrasyon toplamanıza yardımcı oluyor. Hafızanızı geliştirmeniz için içeriğinde bir çok oyun var. Seviye seviye ilerleyen oyun, günlük, haftalık ve aylık raporlar halinde gelişiminizi kaydediyor. 6 milyona yakın kullanıcının severek edindiği bu uygulamayı, sizlerin de beğeneceğinden şüphemiz yok.

MentalUP ile ilgili detaylı bilgi

Farming Simülatör 19

Ne kadar yetişkin oyunu gibi görünse de, çocuklarınızın bu oyunu nasıl oynadığını görünce şaşıracaksınız. Çiftçi olmak isteyen, toprakla oynamayı seven minik arkadaşlarımız için bu uygulamayı seçtik. Mahsülleri ekmesi, sulaması ve biçmesi için benzersiz bir uygulama. Çiftçi olmanın zorluklarını da görecektir tabii ki. Motor becerilerini geliştirirken, planlama yeteneğini de artıracak bu oyun, tüm platformlardan indirilebilir.

Piano Games

Şarkı söylemeyi seven şarkıcı arkadaşlarımız için, kulak egzersizi yapabileceği Piano Games, piyano sesleri temelli bir uygulama. ekranda kayan tuşlara basarken Mozart’ın en eğlenceli senfonisini çalmak hiç de zor değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir