BilimGenelMakalelerTeknoloji

Bilişim Bilimi Nedir?

Bilişim Bilimi

Bilişim, bilişim bilimi ya da bilgisayar bilimi olarak bilinen bilgi ve hesaplamaya dayalı olan ve bunları yaparken bilgisayar kullanan, bunları bilgisayara yaptıracak yazılımlar yazan ve bunun gibi pratik teknikleri araştırarak geliştiren bilim dalı olduğundan bahsedebiliriz.

Bilgisayar bilişimi ile uğraşan ve bu disipline sahip kişi, sonunun çözümüne en yakın şekilde ulaşacak algoritmik süreci tasarlayan tasarımcıdır. Algoritmik süreçler inşa ederek sorunlara çözümler getirir.

Algoritmik süreçleri aynı zamanda bilgisayar bilimini ile birleştirmesi gerektiğinden dolayı iyi bir matematikçi olması da gerekmektedir.

Teknoloji ve Bilişim

Bilişim, teknoloji ve bilginin birlikte kullanılması ile ortaya çıkan bir yapıdır. Eş anlamda informatik olarak da diyebiliriz. İnformatik, oldukça yaygın kullanılmaktadır. Biyoinformatik özellikle çağımızda oldukça tercih edilmektedir. Çünkü günler alacak kadar uzun işlerimizi çok kısa sürede bitirmemize olanak sağlar. İçinde yaşadığımız dünyada da zamanın ne kadar önemli olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, informatiğin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı