GenelMakalelerMobil

8 İngilizce Öğrenme Programı

Google News Abone Ol

İngilizce bütün dünyaca kabul edilen bir dil olmakla birlikte herkesin bilmesi gereken bir dil haline gelmiş bulunmakta. Dünyaca İngilizce’nin ortak dil seçilmesinin sebebi kolay bir dil olmasıdır. Ancak İngilizce pratik yapılması ve gramer bilgisinin iyi olması gereken bir dildir. Elektronik aletler hayatımıza girmesi ve bununla birlikte bilgiye kolay ulaşabilme imkanı ile İngilizce öğrenmede alternatif yöntemler çıkmış durumda. Bunlardan bazısı ile telefonunuza indirebileceğiniz uygulamalar ve internet üzerinden ulaşabileceğiniz sayfalardır. Bu yazımızda indirebileceğiniz ve faydasını göreceğiniz programlardan bahsedeceğiz.

İngilizce Öğrenmeyi Kolaylaştıran Programlar

DUOLİNGO: Duolingo gramer bilgisini verebilecek bir platformdur. Dersleri günlük olarak 5 dakikada yapabilirsiniz. İlerleme kaydebileceğiniz bir programdır. Çevrimdışı  olarak da yüklü dersleri devam edebilirsiniz. Kulüp oluşturup ya da kulübe üye olarak programı kullanan insanların nerede olduğunu ve çekişme ortamı oluşturarak size yarar sağlamaktadır.Eğer İngilizceniz 0  durumda değilse bir seviye belirleme sınavı ile olduğunuz yerden sizi başlatmaktadır. Duolingo’da İngilizce haricinde istediğiniz dilleri de öğrenebilirsiniz.

BUSUU:  10 milyon android kullanıcısı bu uygulamayı kullanmakta. Resimlerle sesli yanıt sistemi ve ses algılaması ile İngilizce öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getiriyor.Dersleri istediğiniz zaman yapabiliyorsunuz. Günlük konuşma bilgilerini size diyalog halinde sunmakta ve boşluk doldurmalı sistemi ile kulak aşinalığı kazandırmaktadır.

WAKİE: Bu program dünyaca kullanılan bir programdır. Dünyada ki insanların Twitter gibi günlük hissettiklerini yazabildiği ve özelden mesajlaşabildiği bir platformdur. Buradaki insanlar İngilizceyi iyi bilen ya da öğrenmeye çalışan insanlardır. Tamamen İngilizce olması ile beyninizi zorlamakta ve öğrenmeyi kalıcı hale getirmektedir. Arama özelliği ile İngilizce konuşmanızı da geliştirmektedir.

KİNDLE: Amozon mobile yapımı olan uygulama tamamen İngilizce kitapları içermektedir. Kelime yapısını ve anlamlarını araştırırsanız öğrenebileceğiniz bir programdır. İngilizce kelimelerine aşinalık kazanabilir ve cümlede oluşan farklılıkları kendinizde fark edebilirsiniz.

CAMBLY:Bu uygulama başlangıçta demo sürümünü kullanabildiğiniz daha sonra ise satın alabileceğiniz bir programdır. İngilizce’yi gerçek ingilizce konuşabilen ve anlatan öğretmenlerden öğrenmek istemez misiniz? Buna cevabınız evet ise bu uygulamayı indirip denemeye başlayabilirsiniz. Cambly gramer alt yapısı haricinde konuşma özelliği ile kulak aşinalığı kazandırıp sizinle canlı olarak konuşan kişiler sayesinde konuşmanızı geliştirebilirsiniz.

YDS KELİME: Bu program YDS’ye girecek kişiler için birebir.Bildiğiniz gibi YDS de önemli olan kelime bilmek ve cümleyi anlamak. Ve kelimenin Türkçedeki karşılığı birden çok mana içerebilir. Bu durum için hazırlanmış bir program. Bir İngilizce kelimenin başka bir İngilizce kelime ile aynı anlama gelmesini size oyun şeklinde sunuyor.Eğlenerek öğrenmek için bu program birebir.

ANADOLU AJANS: İngilizce dil seçeneği ile haberleri takip edebilirsiniz. Bildiğiniz üzere İngilizce bilmek haber okumanız için yetmemekte gramerlerin farklı kullanımı ve anlamı ile haberleri okumamız zorlaşmakta, ancak bunu geliştirebileceğiniz bir program bulunmakta. Sizde öğrenmek için hevesli iseniz bu uygulama tam size göre hem güncel haberleri takip edip hemde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

TED: Ted konuşmalarını dinleyerek kulak aşinalığı kazanilirsiniz ve  bunun yanı sıra güncel konularda bilginizi ve genel kültürünüz artırırsınız. Altyazı seçeneği ile Türkçe çevirisini yada İngilizce çevirisi ile size kulak aşinalığı ve kelime bilgisini sunmakta. Gramer öğrenmek size göre değilse ve dinlemek, anlamak ve aynı zamanda bir şeyler öğrenmek istiyosanız bu program size göre diyebiliriz.

İngilizce öğrenmek zor bir iş değil, başlangıç olarak kendinize inanmanız ve pratik yapmanız gerekir. Bunun sonucunda “öğrenmek” kaçınılmaz sonuç olacaktır.

Kübra Mutlu

SAKARYA, 05.03.1997 doğumluyum , Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Fen Bilimleri Öğretmenliği okudum, öğretmenim bilim,stem,eğitim,teknoloji konularına meraklıyım. Tanıdıkça seversin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı