GenelMakalelerSağlık

Zera Gıda Geri Dönüşüm Cihazı

Google News Abone Ol

Zera Food Recycler isimli alet evdeki yemek artıklarını gübreye dönüştürerek bahçe ve balkonunuzdaki bitkiler için hazır hale getiriyor. CES 2017‘de üç ödül alan Zera 24 saat içerisinde geri dönüşümü tamamlayabiliyor. Bu da bitkileriniz için daha iyi bir toprak, depolama alanında daha az gıda atığı ve daha yeşil bir gelecek anlamına gelir.

Zera Gıda Geri Dönüşüm Cihazı Nedir?

Bugünün yiyecek artıklarını yarının kullanıma hazır ev yapımı organik gübresine dönüştüren Zera Food Recycler (Zera Gıda Geri Dönüşüm Cihazı) mutfağınıza sorunsuz olarak uyum sağlayacak şekilde ve yiyeceklerinizden en iyi şekilde faydalanmak için tasarlanmıştır.

Whirlpool Corporation’ın inovasyon merkezi Wlabs tarafından evler için geliştirilen yeni mutfak aleti Zera Food Recyclermutfak atıkları için “kompostlama” cihazıdır.Bu besin dönüştürücü ev aletleri üreticisi Whirlpool’un inovasyon kuluçka merkezi Wlabs of Whirlpool Corporation tarafından geliştirilen ilk ürünlerden biri.CES 2017’de tanıtılan ürün için şu anda Indiegogo’dan ön sipariş vermek mümkün.

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2017’de sunulan, minimalist tasarıma sahip olan bu yenilikçi ürün uygun bir şekilde mutfağa yerleştiriliyor ve basit bir düğmeye basarak evde çıkan yiyecek atığını kolay ve rahat bir süreçte gübreye dönüştürüyor.Zera, gübre yapım sürecini hızlandırmak için oksijen, nem, ısı, bitki bazlı katkı ve karıştırıcı kullanıyor.Geleneksel kompost yapımı tekniklerinden farklı olarak aileler Zera’nın sistemini hava koşullarından bağımsız bütün yıl kullanabilirler.Ayrıca ürünü Zera App adlı mobil uygulama aracılığıyla uzaktan kontrol etmek mümkün.Özellikle bahçesi olan ya da çok sayıda saksı çiçeği yetiştiren insanlar için faydalı olabilecek bir ürün gibi görünüyor.

Zera, CES 2017’de “Eko-Tasarım” ve “Sürdürülebilir Teknolojiler” kategorisinde “En İyi İnovasyon Ödülü” almış. Ayrıca “Daha İyi Bir Dünya İçin Teknoloji” ve “Ev Aletleri” olmak üzere CES 2017’nin iki ayrı ürün kategorisinde de “Onur Ödülü” almış. Ürünün fiyatı, 200 dolar.

Şule Kıyar

Konya da yaşamaktayım.Doğum tarihim 12.12.1997.Necmettin Erbakan Üniversitesi Biyoteknoloji Bölümü öğrencisiyim.Laboratuvar ortamlarına ve sağlık alanlarına çok meraklıyım.Gelişimde mantığı ön planda tutan ayrıca Canan DAGDEVİREN hayranıyım.Beni instagram sayfamdan takip edebilirsiniz :@sulekyr

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir