GenelHaberTeknoloji

YouTube’den Flaş Karar! Artık Kaldırılıyor!

Google News Abone Ol

Google, 2018’den itibaren, Youtube videolarının başında bulunan ve reklamı geç seçeneği bulunmayan 30 saniyelik reklamları kaldırma kararı aldığını resmen açıkladı. Google sözcüsü, şirketin bundan sonra hem reklam verenler hem de izleyiciler için daha ilgi çekici reklam formatlarına yoğunlaşacağını açıkladı.

YouTube’nin Reklamları Kalkıyor

Yapılan açıklamada; “İnternet üzerinde kullanıcılar için daha iyi reklam deneyimleri sunma konusunda kararlıyız. Bunun bir parçası olarak 30 saniyelik geçilemeyen reklamları 2018’den itibaren durdurma kararı aldık. Bunun yerine, hem kullanıcılar hem de reklam verenler için daha iyi işleyen formatları kullanacağız.” ifadeleri de yer aldı.

Başta kullanıcılar olmak üzere birçok kişinin bu haberi duyunca oldukça sevineceğini tahmin edebiliyoruz. Bu her ne kadar güzel bir haber olsa da, tam olarak bütün geçilmeyen reklamlar kaldırılmayacak. Kullanılan 15 ve 20 saniyelik reklamlar halen kullanılmaya devam edilecek. Bu durumda ilk 5 saniyesi zorunlu olmakla beraber geçilebilen reklamları da daha sık görebiliriz. Söylenilene göre bu değişim 2018’e kadar sürecek. Bu da önümüzde daha ayların olduğu anlamına geliyor. Birçok kullanıcının hoşuna gidecek bu değişim için biraz daha beklemesi gerekiyor. Açıkçası “Buna da şükür.” dediğinizi duyar gibiyim.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir