SEO ve Reklam Ajansı
Bilim Ve Tekno

YouTube’den Flaş Karar! Artık Kaldırılıyor!

YouTube’den Flaş Karar! Artık Kaldırılıyor!

Google, 2018’den itibaren, Youtube videolarının başında bulunan ve reklamı geç seçeneği bulunmayan 30 saniyelik reklamları kaldırma kararı aldığını resmen açıkladı. Google sözcüsü, şirketin bundan sonra hem reklam verenler hem de izleyiciler için daha ilgi çekici reklam formatlarına yoğunlaşacağını açıkladı.

YouTube’nin Reklamları Kalkıyor

Yapılan açıklamada; “İnternet üzerinde kullanıcılar için daha iyi reklam deneyimleri sunma konusunda kararlıyız. Bunun bir parçası olarak 30 saniyelik geçilemeyen reklamları 2018’den itibaren durdurma kararı aldık. Bunun yerine, hem kullanıcılar hem de reklam verenler için daha iyi işleyen formatları kullanacağız.” ifadeleri de yer aldı.

Başta kullanıcılar olmak üzere birçok kişinin bu haberi duyunca oldukça sevineceğini tahmin edebiliyoruz. Bu her ne kadar güzel bir haber olsa da, tam olarak bütün geçilmeyen reklamlar kaldırılmayacak. Kullanılan 15 ve 20 saniyelik reklamlar halen kullanılmaya devam edilecek. Bu durumda ilk 5 saniyesi zorunlu olmakla beraber geçilebilen reklamları da daha sık görebiliriz. Söylenilene göre bu değişim 2018’e kadar sürecek. Bu da önümüzde daha ayların olduğu anlamına geliyor. Birçok kullanıcının hoşuna gidecek bu değişim için biraz daha beklemesi gerekiyor. Açıkçası “Buna da şükür.” dediğinizi duyar gibiyim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ