GenelHaberTeknoloji

Yerli Helikopter: ATAK

TAI Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul Düşünce Vakfı’nın toplantısında T129 ATAK Helikopteri ve Hürkuş’taki son gelişmeler hakkında ayrıntılı bir açıklama yaptı. TAI Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul Düşünce Vakfı tarafından düzenlenmiş olan toplantıda ATAK helikopterimizi kontrollü olarak satabiliyoruz, önümüzdeki aylarda Pakistan’a satacağızifadesini kullandı.

Türkiye ATAK’a Geçti

Pakistan Kara Havacılık Komutanlığı’nın isteği üzerine T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri 21-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında Pakistan’ın zorlayıcı iklim ve coğrafi koşullarında, Pano Aqil’de 50 derecede yüksek sıcaklık testlerini, Himalayalar’ın başlangıcı Hindikuş Dağları’nda ise 14.000 feet’te yüksek irtifa testleri yapılmıştır.

Diğer taraftan, Kotil, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerini ziyareti sırasında gündeme getirdiği ‘İnsansız Hürkuş’ konusunda ise insansız modelinin üretmeyi düşünmediklerini açıkladı.


Soru Cevap banner
Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı