Bilim Ve Tekno

Yeni Nesil Robot: Handle

Yeni Nesil Robot: Handle

Teknoloji devi olan Google için robot geliştiren Boston Dynamics firmasının ürünü olan yeni nesil robot “Handle” büyük ilgi gördü. 2 metre boyunda olan ve hızlı hareket etmesinin yanı sıra zıplayabilme yeteneğine de sahip olan Handle adındaki robot, 1.2 metre yüksekliğe kadar zıplayabiliyor ki bu yükseklik hiç de küçümsenecek kadar değil.

Robot Handle’ın Özellikleri

Tek şarj ile 24 kilometre yol gidebileceği iddia edilen Handle, oldukça ilginç bir tasarıma sahip ve bu yüzden görenleri dönüp tekrar baktırıyor. Oldukça hızlı hareket edebilen Handle saatte 15 kilometre hıza sahip. Bakımı ve üretimi benzerlerine oranla çok daha basit olan Handle‘nin iki bacağı ve iki tekerleği bulunuyor. İlerleyen yıllarda tasarımsal ve yazılımsal açıdan geliştirilebilirse, oldukça başarılı işler başarabileceği düşünülen Handle, ilerleyen zamanlarda belki de arama kurtarma görevlerinde kullanılabilir.

Robot Teknolojisi Gelişiyor

Biraz önce belirttiğimiz gibi Handle Robot‘un 2 adet tekerleğe sahip bacağı bulunuyor. Ancak robot teknolojisi her geçen gün gelişiyor. Yeni çıkan Robot Cassie 2 adet gerçek bacağa sahip üstelik insan yürümesini oldukça iyi taklit ediyor. Dilerseniz “Yeni Nesil Robot Cassie” yazımızı da okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ