GenelHaberMobilTeknoloji

Yeni Galaxy’i Keşfet: Galaxy S9 ve S9 Plus

Google News Abone Ol

25.02.2018’de fuardan yapılan canlı yayın ile Samsung  Galaxy S9 ve S9+ Resmi olarak duyuruldu.

Yapılmayanı Yap: Samsung Galaxy S9 ve S9+

Pek çok telefon kamerası güneş batıncaya işe yaramaz hale geliyor. Bu kez biz sizin için telefonu gece ve gündüz fotoğraf çekebileceğiniz hale getirdik.” Diye açıklanan kamera, insan gözü gibi tepki verebilen, düşük veya yüksek ışığa göre otomatik ayarlanabilen kamera üretildi. İnsan gözünde irisin verdiği tepkiyi bu telefonda diyafram ile oluşturuldu. Kamera için özel çip tasarlandı ve bu sayede birçok kameradan 4 kat daha kaliteli bir kamera ürettik. Düşük ışıktaki inanılmaz kalitesi ise oldukça başarılı.

Hemen herkes “slow motion” sever. Çünkü her şey o zaman şiir gibi olur. Bazı anlar ise yavaş izlenmesi gereken özel anlardır. 960 kare/saniye oranına sahip bir yavaş oynatma kalitesi sunulan Galaxy S+ serisi birçok profesyonel kameranın verebileceği tecrübeye sahip. Özel ve gelişmiş kamerası ile şuandaki birçok kameranın (120 kare/saniye) 8 katı kadar kaliteli yavaş oynatma tecrübesi yaşatıyor.

samsung galaxy s9 kamerası

 

Yavaş çekim kalitesi YouTube‘de yavaş çekim videoları yapan bir kanala test ettirdiler ve sonuç oldukça başarılı olarak karşılandı. Normal bir kameraya göre 40 kat daha kaliteli bir yavaş oynatma deneyimi sunabilmekte olduğu gözler önüne serildi.

En kaliteli ışık kaynağı Güneş yokken yapay ışıkta bile oldukça muazzam deneyim sunabilmekte. Telefon çift diyafarma sahip ve bu sayede çok düşük ışıkta bile oldukça iyi bir deneyim sunabiliyor. Canlı odaklama ile oldukça kaliteli odaklama imkanı sunan seri, arka planı “blur” yani bulanık yapma olanağı da sunuyor. Bununla beraber suya ve toza karşı oldukça dayanıklı.

Çekilen videoları anında GIF’e dönüştürebilme özelliği ile birlikte geliyor. Bununla beraber kamerası kendi emojilerinizi de yapabilme olanağı sunuyor. Kendinizi animasyon haline getirerek üzerinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Üstelik bunu ek bir yazılımla değil doğrudan fabrika çıkışı gelen seri ile yapabiliyoruz. Üstelik bu anime karakterleri kukla gibi hareket ettirebilir ve diğer telefonlarla da paylaşabilirsiniz.

Anlık olarak kafa ve yüz hareketleri ekrana yansıtılabiliyor. Böylece gerçek zamanlı bir animasyon kaydı yapılabilir hale geliyor. Kendi animasyonunuzu oluşturmak yerine telefonda hazır gelen animasyonları da kullanıp gerçek zamanlı animeler oluşturabilirsiniz.

Aynı zamanda “Bixby” adında yabancı dil uygulaması ile birlikte gelen seri, hiç bir fikriniz olmadığı halde yabancı dil konuşabilme olanağı sağlıyor. Bunun dışında bir diyet uygulaması ile beraber gelen seri yediğiniz yemeklerin görüntüsünü algılayarak ve içlerindeki besin değerlerini hesaplayarak siz aldığını kaloriyi söylüyor.

samsung galaxy s9 özellikleri

Samsung Galaxy S9 Serisi Çok İddialı Geliyor

Sadece kamera üzerine değil aynı zamanda genel olarak telefon üzerinde de birçok geliştirme yaptıkları dile getirildi. Oldukça geniş ekranlara sahip serinin büyüklükleri ise S9 5.8 inç, S9+ 6.2 inç ekran boyuna sahip.

Sterio ses kalitesine sahip telefonlar oldukça iyi müzik ve film deneyimi de sunmakta. İzlediğiniz içerik eğer bu kalitedeyse gerçek bir ses deneyimi yaşayacağınızın garantisi verilebilir.

Aynı zamanda oyun oynarken de oldukça iyi bir deneyim yaşayacağınızdan söz edebiliriz. Özellikle network kalitesi gerektiren online oyunlarda bile çok iyi bir deneyim yaşatacağından bahsedildi.

Birçok işi aynı anda yapabileceğiniz bir telefon ürettik ibaresi sıkça kullanıldı. Hızlı ve kablosuz şarj destekleyen seri oldukça başarılı bir işlemciye sahip. Sadece donanım olarak değil aynı zamanda yazılımsal olarak da büyük gelişmeler ile gelen S9 serisi, tek dokunma ile ödeme yapabilme olanağı sunmakta. Bununla beraber diyet ve sağlık alanında da oldukça başarılı yazılımlar ile birlikte geliyor.

Güvenliğe oldukça önem veren Samsung, “Knox” ile kurumsal müşterilere yönelik birçok güvenlik geliştirmesi yaptıklarından sunumda ayrıntılı bir şekilde bahsetti.

An itibari ile ön sipariş satışı başlamış bulunmakta. Sipariş için Samsung’un sitesini ziyaret edebilirsiniz. Resmi olarak 16 mart itibari ile satışa sunulacak.

Kapanışı çalışanların gösterişi yapıldı ve aynı çalışanlar fuardaki insanlara telefonun özelliklerini yeniden anlattı ve kısa kısa sunumlar yaptı.

Samsung Galaxy S9 Serisi İçin Notlar:

  • S9 ve S9+ tanıtıldı resmi olarak duyuruldu.
  • 4 Farklı renk ile geliyor.
  • Kamera ve parmak okuyucusu geliştirildi. Parmak isi okuyucusu arka kameranın altına alındı.
  • Her iki kamerada da çift diyafram bulunuyor.
  • Sonsuz ekran olarak nitelendirilen kamerası üzerine yoğunlaşıldı ve geliştirmelerden bahsedildi.
  • Hem yüz hem de göz tarayıcısı ile beraber geliyor.
  • Suya ve toza dayanıklılık konusunda geliştirmeye gidildi.
  • Emojiler bakımından büyük geliştirmeler yapıldı
  • Sağlık, diyet ve ödeme gibi birçok alanda yazılım ile beraber geldiğinden bahsedildi.
  • 16 mart ile Türkiye’de satışına başlanacak. Ön satış yapanlara 1000 TL değerindeki Gear akıllı saat hediye dilecek.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Fiyat – Donanım Bilgileri İçin Tıklayınız.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir