BilimGenelHaber

Yemyeşil Bir Gelecek İçin GREENERGY ’18

Google News Abone Ol

Her zaman üstünde dursak da yenilenebilir enerjinin önemini anlatmak mümkün değil. Teknolojinin hızla gelişimi, gittikçe çoğalan, denetlenmeyen fabrikalar ve en önemlisi düşüncesizce yaptığımız enerji israfı. Bunlar günlük yaşamımızın bir parçası haline gelmiş durumda olsa da dünyanın ve insanın ömrünü kısaltmakta baş etken olarak yer almakta. Her geçen gün hatta dakika yenilenebilir enerjinin önemi artmakta. Bu konuda çalışmalar ve girişimler mevcut ama yetersiz.

Yenilenebilir Enerji Nedir ?

Yenilenebilir Enerji, sürekli devam eden doğal süreçlerdeki var olan enerji akışından elde edilen enerjidir. Kısaca ne doğaya ne de kendimize hiç zarar vermeden sınırsız enerji üretebiliriz. ‘Peki bunun önündeki engel nedir ?’ diye soracak olursanız karşımıza ‘maaliyet‘ cevabı çıkacak. Mali açıdan güneş paneli yada rüzgar tribünü yapmak/almak oldukça zor bir iş. Geleceğimizin bilim insanları ve yöneticilerinin bu sorunu ortadan kaldıracağını umut ediyoruz. Şuan oldukça popüler olan Elon musk‘ın da konu ile ilgili birçok çalışması ve girişimi mevcut.

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Power and Energy Society bölgenin en büyük enerji etkinliği olan GREENERGY ’18 ile her yıl üstüne katarak ilerleyen PES ailesi ve birbirinden değerli alanında uzman konuşmacılarıyla, katılımcıların çevre ve enerji bilincine katkıda bulunmak üzere sizleri 13 Kasım 2018 tarihinde Gebze Teknik Üniversitesi’ne bekliyor. Enerji sizinle olsun.

Saliha Kansız

Gebze Teknik Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyim.  Kimya teknisyeniyim.Biyomedikal, Astrofizik, Modern Fizik,Elektronik ve Mekanik konularıyla ilgileniyorum.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir