GenelHaberTeknoloji

Windows 10 Fall Creators Update’ye Yama Geliyor

Son çıkan haberler Windows 10′a büyük bir güncelleme geleceği yönünde. Bu güncellemenin ise Windows 10’da önemli bir sorunu çözecek. Nisan 2017’de yayınlanan Windows 10 Creators Update‘nin ardından birçok bilgisayar oyucusu gaming sistem toplamasına karşın düşük performans aldığından söz ediyordu. Son çıkan haberler Microsoft‘un bu sorunu kabul ettiği ve düzeltmek için yama çalışmalarına başladığı yönünde.

Oyuncuların; oyunlarda kasma, takılma, donma ve düşük FPS (frames per second, saniyedeki kare sayısı) gibi problemden şikayet etmesinin üzerine, Microsoft harekete geçti ve Windows 10 Fall Creators Update’ye Yama çıkarmak için çalışmalara başladı. Daha önce Nvidia forumları şikayetlerle dolup taşarken, Microsoft bunlara seyirci kalmıştır. Şimdiyse Microsoft oyuncuları düşünerek ve tabii kullanıcı kaybetmemek için çalışmalara başladığını ve en kısa zamanda bu soruna el atarak çözüm getireceklerinin duyurusunu yaptı.

Microsoft Çalışmalara Başladı

Microsoft’ta çalışan bir mühendis, Feedback Hub uygulamasında kullanıcıların sorularını cevaplayarak sorulara açıklık getiriyor. Bu da Microsoft’un Windows 10 Fall Creators Update’ye Yaması için çalışmalara başladığını gösteriyor. Bundan haberdar olan oyuncular,  Microsoft gibi bir şirketin bu sorunu düzelteceğine güveniyor. Microsoft mühendisi bu konuda açıklama yaptı; “Kullanıcıların yolladığı geri bildirimleri topladık ve sorunun izini sürdük, ardından sorunun kaynağını bulmayı başardık. Şu an Windows Insider sürümünde (16273 ve üstü) çözüme sahip bir Game Mode‘u test ediyoruz. Sorunun diğer muhtemel sebeplerini de araştırmaya devam ediyoruz. Gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.” ifadeleri kullandı.

Windows 10 Creators Update’ten beri oyun performansında düşüş yaşıyorsanız, Windows ayarlarından Xbox Game DVR özelliğini tamamen kapamayı denemeniz öneriliyor. Ancak ne yazık ki bu yöntem her sistemde işe yaramıyor. Bir sonraki büyük Windows güncellemesi 17 Ekim’de gerçekleşeceği ve Fall Creators Update olacağı söylenirken, bu güncellemenin  Oyun Modu‘nun tüm sorunlarını gidereceği düşünülüyor.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı