GenelHaberTeknoloji

Windows 10 Fall Creators Güncellemesi

Google News Abone Ol

Son çıkan haberler Windows 10′a büyük bir güncelleme geleceği yönünde. Bu güncellemenin ise Windows 10’da önemli bir sorunu çözecek. Nisan 2017’de yayınlanan Windows 10 Creators Update‘nin ardından birçok bilgisayar oyucusu gaming sistem toplamasına karşın düşük performans aldığından söz ediyordu. Son çıkan haberler Microsoft‘un bu sorunu kabul ettiği ve düzeltmek için yama çalışmalarına başladığı yönünde.

Oyuncuların; oyunlarda kasma, takılma, donma ve düşük FPS (frames per second, saniyedeki kare sayısı) gibi problemden şikayet etmesinin üzerine, Microsoft harekete geçti ve Windows 10 Fall Creators Update’ye Yama çıkarmak için çalışmalara başladı. Daha önce Nvidia forumları şikayetlerle dolup taşarken, Microsoft bunlara seyirci kalmıştır. Şimdiyse Microsoft oyuncuları düşünerek ve tabii kullanıcı kaybetmemek için çalışmalara başladığını ve en kısa zamanda bu soruna el atarak çözüm getireceklerinin duyurusunu yaptı.

Microsoft Çalışmalara Başladı

Microsoft’ta çalışan bir mühendis, Feedback Hub uygulamasında kullanıcıların sorularını cevaplayarak sorulara açıklık getiriyor. Bu da Microsoft’un Windows 10 Fall Creators Update’ye Yaması için çalışmalara başladığını gösteriyor. Bundan haberdar olan oyuncular,  Microsoft gibi bir şirketin bu sorunu düzelteceğine güveniyor. Microsoft mühendisi bu konuda açıklama yaptı; “Kullanıcıların yolladığı geri bildirimleri topladık ve sorunun izini sürdük, ardından sorunun kaynağını bulmayı başardık. Şu an Windows Insider sürümünde (16273 ve üstü) çözüme sahip bir Game Mode‘u test ediyoruz. Sorunun diğer muhtemel sebeplerini de araştırmaya devam ediyoruz. Gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.” ifadeleri kullandı.

Windows 10 Creators Update’ten beri oyun performansında düşüş yaşıyorsanız, Windows ayarlarından Xbox Game DVR özelliğini tamamen kapamayı denemeniz öneriliyor. Ancak ne yazık ki bu yöntem her sistemde işe yaramıyor. Bir sonraki büyük Windows güncellemesi 17 Ekim’de gerçekleşeceği ve Fall Creators Update olacağı söylenirken, bu güncellemenin  Oyun Modu‘nun tüm sorunlarını gidereceği düşünülüyor.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı