GenelHaberMobilTeknoloji

WhatsApp’ta Artık Mesajlar Silinebilecek

Google News Abone Ol

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a gelen yeni güncelleme ile beraber artık gönderilen mesajlar silinebilecek. Yeni gelen bu güncelleme ile birlikte gönderilen mesajlar geri alınabilecek. Hikaye özelliğinin ardından iyice Instagram‘a benzemeye başlayan WhatsApp, artık yanlışlıkla yollanan ya da görülmesi istenmeyen mesajlar geri alınabilecek. Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama için bu oldukça sevindirici bir haber diyebiliriz. Milyonlarca kullanıcının artık gelsin diye beklediği güncelleme için artık gün sayılıyor.

WhatsApp gibi bir mobil uygulamada böyle bir özelliğin olmaması birçok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. Buna kulak veren yapımcılar, WhatsApp’a mesajların silinebilmesi özelliğini de ekleyerek bu kullanıcıların bir bakıma isteğini yerine getirmiş oldu. Hatta uygulamanın bu güncellemesi test edilmeye başlanmış durumda. Testte yer alan kullanıcıların gönderdikleri mesajların rahatlıkla silinebildiğini görüyor.  Silinen mesajların ardından “Bu mesaj silinmiştir.” uyarısı kalıyor. Geçtiğimiz zamanlarda beta sürümü ile incelenen bu özellik, çok yakın bir tarihte hayata geçecek.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

Bir Yorum

  1. Whatsapp’tan mesajların silinebilmesine yönelik yazılımsal hamlenin geliştirilmesine çok sevindik.Özellikle evli arkadaşlar bu habere sevinecek gibi duruyor 🙂 Şaka bir yana bu güncellemeyle birlikte whatsapp rakiplerine bir hamle daha yapmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı