Bilim Ve Tekno

WhatsApp’ta Artık Mesajlar Silinebilecek

WhatsApp’ta Artık Mesajlar Silinebilecek

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a gelen yeni güncelleme ile beraber artık gönderilen mesajlar silinebilecek. Yeni gelen bu güncelleme ile birlikte gönderilen mesajlar geri alınabilecek. Hikaye özelliğinin ardından iyice Instagram‘a benzemeye başlayan WhatsApp, artık yanlışlıkla yollanan ya da görülmesi istenmeyen mesajlar geri alınabilecek. Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama için bu oldukça sevindirici bir haber diyebiliriz. Milyonlarca kullanıcının artık gelsin diye beklediği güncelleme için artık gün sayılıyor.

WhatsApp gibi bir mobil uygulamada böyle bir özelliğin olmaması birçok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. Buna kulak veren yapımcılar, WhatsApp’a mesajların silinebilmesi özelliğini de ekleyerek bu kullanıcıların bir bakıma isteğini yerine getirmiş oldu. Hatta uygulamanın bu güncellemesi test edilmeye başlanmış durumda. Testte yer alan kullanıcıların gönderdikleri mesajların rahatlıkla silinebildiğini görüyor.  Silinen mesajların ardından “Bu mesaj silinmiştir.” uyarısı kalıyor. Geçtiğimiz zamanlarda beta sürümü ile incelenen bu özellik, çok yakın bir tarihte hayata geçecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Şeyma dedi ki:

    Whatsapp’tan mesajların silinebilmesine yönelik yazılımsal hamlenin geliştirilmesine çok sevindik.Özellikle evli arkadaşlar bu habere sevinecek gibi duruyor 🙂 Şaka bir yana bu güncellemeyle birlikte whatsapp rakiplerine bir hamle daha yapmış oldu.

BİR YORUM YAZ