GenelHaberTeknoloji

WhatsApp’a İki Yeni Özellik Geldi

Whatsapp İle Artık GIF Yollanabilecek

Bu haber, Whatsapp’ı android işletim sistemi ile kullananları sevindirebilir. Whatsapp’a gelen yeni özellik sayesinde, kullanıcılar artık birbirlerine GIF adı verdiğimiz kısa video gibi görünen hareketli görüntü dosyalarını yollayabilecek.

Evet, Whatsapp‘a GIF gönderme ve alma özelliği geldi. iOS‘ta (iPhone ve iPad) halihazırda kullanılan bu yenilik, Android için henüz aktif edilmiş değil. Daha doğrusu Android kullanıcıları iPhone kullanıcıları kadar kolay GIF alış verişi yapamıyor.

iPhone kullanıcıları, WhatsApp’ta konuşma bölümünde soldaki ‘+’ butonuna basıp, “Fotoğraf ve Video Galerisi”ne tıkladıktan sonra sol altta yer alan GIF seçeneğini işaretleyerek, Giphy üzerinden GIF arayabiliyor ve karşı tarafa gönderebiliyor. 

Android kullanıcıları ise, şimdilik telefonlarında hali hazırda bulunan GIF’leri gönderebiliyordu. Yani uygulamanın sunmuş olduğu GIF’leri kullanamıyordu. Bu yeni özellik ile android kullanıcıları da, IOS kullanıcıların yapabildiği gibi, uygulamanın sunmuş olduğu giflerden seçerek karşı tarafa gönderebilecek. Bunun için emoji işaretine tıklayarak, GIF’i seçmeniz gerekiyor. Sonrasında yine Giphy üzerinden göndermek istediğiniz kişiye, hareketli görüntü dediğimiz GIF’leri gönderebiliyorsunuz.

Whatsapp Dosya Gönderim Sınırı Arttırıldı

Yeni gelen özellikler arasında, medya paylaşım sayısının artması da yer alıyor. Bildiğimiz üzere WhatsApp’ta 10’dan fazla fotoğraf ve video gibi dosyalar gönderilemiyordu. Getirilen yenilik sayesinde bu sınır 30’a kadar çıkarıldı.

Whatsapp’ı bu yeni özellikleri ile kullanmak için, uygulamanızın sürümünü 2.17.6’ya yükseltmeniz gerekiyor. Whatsapp’ın 2.17.6 beta sürümünü APKMirror sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Çünkü Whatsapp’ın 2.17.6 beta sürümü henüz Google Play Store’da yayınlanmadı.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı