GenelMakalelerTeknoloji

Veri Kurtarma Programı: EaseUS

Google News Abone Ol

Bilgisayarlar bilgileri depolamak için oldukça fazla tercih edilen cihazlardır. Bunun için yardımımıza koşan hard diskler adeta hayat kurtarır niteliktedir. Ancak birçok sebepten ne yazık ki bilgisayarlarda depolanan verilerimiz silinebilmektedir. Bu duruma veri kaybı denir. Veri kaybını önlemek için harici yazılımlara başvurulur. Ancak bu çözüm dahi yetersiz gelebilmektedir. İşte tam da burada devreye başka bir harici yazılım olan “Veri Kurtarma Programları” girmektedir.

EaseUS Data Recovery Wizard Veri Kurtarma Programı

Ücretli ve ücretsiz şekilde sunulan EaseUS Data Recovery Wizard birçok veri kurtarma programını geride bırakarak kendine zirvede yer edinmiştir. Sabit disk, USB bellek, hafıza kartları, dijital fotoğraf makinesi, SSD, müzik oynatıcı gibi çeşitli cihazlarda silinen verilerinizi geri getirme konusunda başvuracağınız iyi bir yol olan EaseUS Data Recovery Wizard basit ve bir o kadar da kullanışlı arayüzü ile kullanıcı odaklı çözümler sunma konusunda oldukça başarılı bir veri kurtarma yazılımıdır.

EaseUS Data Recovery Wizard 1

Milyonlarca kişinin tercihi olan ve kendi kategorisinde oldukça iyi bir dereceye sahip olan EaseUS Data Recovery Wizard çeşitli kaynaklardan gelen zararlı yazılımların sebep olabileceği veri kaybından tutun da işletim sistemi açıklarından ve hatalarından kaynaklı silinmelerin dahi kolaylıkla geri getirilmesine yardımcı olabilmektedir.

Fotoğraf, video, müzik ve aklınıza gelebilecek birçok dökümanı dahi silinmeden sonra geri getirebilen bu yazılım, diğer rakiplerine oranla çok daha yüksek başarı olasılığına sahiptir.

Hangi Tür Dosyaları Destekliyor?

EaseUS Data Recovery Wizard veri kurtarma yazılımı yardımı ile; doc, pdf, html, jpeg, png, avi, mov, mp4, mp3, mkv, zip, rar, iso, exe başta olmak üzere daha aklınıza gelmeyen birçok farklı türdeki dosyanızı geri kazandırabilirsiniz.

Ücretsiz sürümünde sizlere 2 GB dosya boyutu tanımlayan bu veri kurtarma programı, lisansı yükseltmeniz dahilinde sınırsız dosya boyutu da sunabilmekte.

EaseUS Data Recovery Wizard Nasıl Kullanılır?

EaseUS Data Recovery Wizard veri kurtarma yazılımını buradan indirebilirsiniz. EaseUS Data Recovery Wizard‘ın en güzel yanlarından biri olan yüksek başarı oranını kolay kullanımı ile sağlayabilmesidir. Yazılımı kullanmak için daha önceden aynı kategoride benzer bir yazılım kullanmış olmanıza gerek yok.

EaseUS Data Recovery Wizard

Yazılımın kurulumunu yaptıktan sonra çalıştırıp, verinin bulunduğu dizini programda açmanız ve veri kurtarma işlemini başlatmanız yeterli oluyor. Bu işlem bilgisayarınızın hızına göre değişebilmesiyle birlikte oldukça kısa sürüyor. Kurtarma işlemi tamamlandıktan sonra istediğiniz veriyi seçerek geri döndürme işlemini başlatabiliyorsunuz.

Hızlı tarama ve detaylı tarama adı altında iki farklı mod ile çalışabilen EaseUS Data Recovery Wizard dosyalarınızı oldukça güvenli bir şekilde geri getirebiliyor.

Hızlı Tarama modu ile dosyalarınızı ve klasörlerinizi geri getirebilirken, adından da anlaşılabileceği üzere Derin Tarama modunda daha ayrıntılı bir tarama yaparak (biraz daha uzun sürebilmekte) daha verimli sonuçlar elde etmenize olanak sağlayabiliyor. Elde ettiğiniz sonuçları görünce gerçek bir veri kurtarma programının neler yapabildiğini anlayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir