GenelHaberTeknoloji

Uçan Kostüm Tasarlandı

Google News Abone Ol

İngiltere’de Gravity şirketinin yönetici olan, İngiltere’nin Iron Man’i lakabıyla ünlenen, 38 yaşındaki Richard Browning zırha benzeyen , kısmen ve neredeyse uçabilen kostüm tasarladı.

Ironman Gerçek Mi Oluyor?

Adı Deadalus olan bu kostümün maliyeti 40.000 pount civarında. Deadalus el ve ayak bileklerine yerleştirilen, altı küçük jet motor ile çalışıyor. Bu küçük jet motorların itiş güçleri normal bir insanı havaya kaldırabilecek seviyelere kadar çıkabiliyor.

Richard Browning, Deadalus’un 450 km hıza kadar çıkabileceğini ama jet motorlar çalışır haldeyken dengeyi sağlamanın hayli güç olduğunu söylüyor. Ayrıca yapılan çalışmaların sürdüğünü ve daha test aşamasında olduklarını ekliyor. Çılgın ve zeki mucidimizin şimdiki hedefi de jet motorlarını titanyumdan üreterek ağırlıklarıyla boyutlarını azaltmak ve kaskına esneyebilen bir LCD ekran yerleştirerek Deadalus’u zenginleştirmek.

Richard Browning, Deadalus’u ile bir gün çok daha büyük hızlarla, çok daha yükseklere çıkıp uçabileceğini hayal ediyor. Her müthiş icat uçuk hayallerle başlamıştır. Richard Browning’in bu çılgın icadının test aşamasını merak edenler aşağıdaki videodan izleyebilirler.

Uçan Kostüm Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=-7OCwVZpHa4

Feyza Saat

Ankara'da yaşıyorum. Radyoterapi bölümü mezunuyum. Şuan Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünde öğrenciyim. Araştıma yapmayı, yazmayı ve bunları başkalarıyla paylaşmayı seviyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı