GenelHaberTeknoloji

TurkNet Adil Kullanım Kotasını Kaldırdı

Teknolojinin gelişmesi ile beraber, günümüzde dosya boyutları aynı ölçüde arttı. Artık servis internet servis sağlayıcı firmaların paketlerinde yer alan AKK, kullanıcılara yetmemeye başladı. Öyle ki günümüzde çıkan oyunların boyutlarının 50-60 GB kadar olduğunu düşünürsek, adil kullanım kotasının kullanıcılar yetmemesi oldukça normal.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanının yaptığı açıklama ile 2018 sonunda kaldırılacaktı. Ama TurkNet şimdiden kaldırmayı seçerek, gözleri üzerine topladı. Bu hareketi ile beğenilerin odağı oldu. Aynı zamanda da AKK’yi ilk kaldıran firma oldu. Bu hareketi, diğer firmaların da AKK’yi erken kaldırmasına öncülük edebileceğini düşünüyoruz. Nitekim sözleşmesi biten ve bitmek üzere olan kullanıcılar TurkNet’in bu hareketini değerlendirmek isteyeceklerdir. Bu sebepten diğer firmaların kullanıcı kaybetmemek için  AKK’yi kaldıracaklarını düşünüyoruz.

Turknet Adil Kullanım Kotası

Daha önce BTK tarafından alınan karar ile AKK, yani adil kullanım kotası dolan kullanıcıların interneti 3 Mbps‘ den 5 Mbps‘ e çıkarılmıştı. Daha sonrasında ise 2018 yılının sonlarına doğru AKK’nın tamamen kalkacağı açıklaması yapıldı. Bu kararın açıklanmasının ardından TurkNet elini çabuk tutarak şimdiden adil kullanım kotasını kaldırdığını açıkladı. Yani 150 GB trafik limiti olan TurkNet almış olduğu bu karar ile diğer servis sağlayıcılarının oldukça önüne geçti.

Adil kullanım noktası ile ilgili açıklamayı 20 eylül 2017’de danlı yayında TurkNet’ in Genel Müdürü Çelebiler tarafından yapıldı. Yeni sloganlarının ise “Bir dönemi kapatıyoruz.” olduğu belirtildi.

Etiketler

SerdarCR

01.01.1997 Trabzon doğumluyum. Genetik Ve Biyomühendislik öğrencisiyim. Doğduğum günden itibaren amacım; adımı iyi bir şöhretle andırmak. Bilim ve teknoloji alanlarına oldukça ilgiliyim. Bilim Ve Tekno platformunun, kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı