GenelHaberTeknoloji

Türkiye’de En Çok Satılan Ürünler

Google News Abone Ol

İnternette alışveriş her geçen gün, bir önceki güne göre daha fazla gerçekleşiyor. İnternet alışverişi her geçen gün artıyor. Günümüzde internet kullanarak birçok işimizi halledebiliyoruz. Özellikle alışveriş için internette araştırma yapıyoruz. Bunun sebebi internette mağaza kirası gibi etmenlerin olmaması ve rakabetin yüksek olması ile fiyatların da aynı ölçüde düşük olması. Türkiye‘de son zamanlarda internette en çok satılan ürünlere yakından bakacağız.

Türkiye’de En Çok Satılan Ürünler Listesi

  1. Günümüzde internette oldukça fazla seçenek var. Bu yüzdendir ki, insanlar giyim alışverişlerini internette yapmayı oldukça tercih ediyor.
  2. Çok fazla kitap okumamamıza karşın, internette kitaparın oldukça fazla satıldığından bahsedebiliriz. Öyle ki, listemizin 2. sırasında giyim alışverişinden sonra kitaplar geliyor.
  3. Ülke olarak teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Oldukça meraklı bir ülkeyiz ki bu da en son çıkan teknolojik ürünleri merak edip satın alma isteği uyandırıyor. Ee tabi bu da internet üzerindeki teknoloji harcamalarının, listemizde 3. sırada yer almasına sebep oluyor.
  4. Ülkece oyunlara ve oyunculuğa oldukça düşkünüz. Video oyunlarını ve bunları oynamayı oldukça seviyoruz. Bununla beraber listemizin 4. sırasında video oyun harcamaları yer alıyor.
  5. Bakımlı olmak kim istemez ki? Ancak hemen her mağazada istediğimiz ürünü bulamıyoruz. Bu yüzden bakım ve güzellik ürünleri almak için interneti oldukça kullanıyoruz. Bununla beraber bakım ve güzellik harcamaları listemizin 5. sırasında yerini koruyor.
  6. Biraz önce de belirttiğimiz gibi ülke olarak teknolojiye oldukça düşkünüz. Ancak sanatsal ve mesleki açıdan da bir şeye ihtiyacımız olduğunda interneti iyi bir tarıyoruz. Beğendiğimiz ürünün özelliklerine anında ulaşabiliyor ve uygun olduğu durumlarda satın alıyoruz. Böylece, tüketici elektroniği alışverişi listemizin 6. sırasına yerleşiyor.
  7. Hediyelik eşya yelpazesi oldukça geniştir. Tabii aynı şekilde istediğimiz hediyeyi her hediyelik eşya mağazasında bulamıyoruz. Ee… hal böyle olunca da direkt internete yöneliyoruz. Bu da listemizin 7. sırasında hediyelik eşya harcamalarının yer almasına neden oluyor.
  8. Günümüzde powerbanklar oldukça işlev görüyor. Gerektiğinde hayat kurtarıcı bile olabiliyor. İstediğimiz özelliğe ve tasarıma sahip powerbankları almak için de interneti yaygın bir şekilde kullanıyoruz. Bu durumda listemizin 8. sırasında powerbank harcamaları yer alıyor.
  9. Son birkaç yılın en gözde oyuncaklarında biri olan dronelar da internette oldukça satılıyor. Ee… tabii o kadar seçenek arasından seçmek zor oluyordur ama istediğimiz dronenu bulduğumuz kesin. İnternette en çok satılan ürünler listesinin 9. sırasını dronelar çekiyor.
  10. Yine son yıllarda oldukça popüler olan elektronik sigaralar da internette oldukça fazla satılmakta. Gerek sosyal medyada gerekse internet sitelerinde oldukça fazla satıldığı için, listemizin 10. sırasında yer vermeyi uygun gördük.

Umarız internette en çok satılanlar listemizi beğenmişsinizdir.

SerdarCR

Genetik ve biyomühendislik lisans mezunuyum. Aldığım eğitim fizik, kimya, biyoloji ve matematik ağırlıklıydı. Mühendislik fakültesi mezunu olduğundan dolayı analitik ve sonuç odaklı düşünce yapısına sahibim. Aldığım eğitim moleküler biyoloji, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, genel ve organik kimya, tıbbi genetik ve mühendislik derslerini içermekteydi. Bu derslerde edindiğim teorik bilgileri yine bu derslerin laboratuvarlarında pekiştirme şansım oldu.Lisans hayatım boyunca birçok etkinlikte görev aldım. Bu etkinliklerden birinde konuşmacı olup PCR ve gelişim sürecini sundum. Başka bir etkinlikte ise bilgisayar alanındaki bilgilerim dahilinde teknik koordinatör ve tasarımcı olarak görev yaptım. Görev aldığım etkinlikler haricinde ikna kabiliyetine sahip olup Türkçe'yi iyi kullandığımı düşünmekteyim.Öğrenim hayatım devam ederken internette de çalışmalarım oldu. Bilim ve Tekno'nun kuruculuğunu yapıp yönetim görevini üstlenmekteyim. Ayrıca yine Bilim ve Tekno'da metin yazarlığı yaparak bu girişimi topluma yararlı olacak şekilde devam ettiriyorum. Yaklaşık 50 kişilik değerli ekibime liderlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra ise özel bir firmada genetik mühendisi olarak satış departmanında çalışmaktayım.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir